Verlichtingsbedrijf Signify koploper in vlakke AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsproducent Signify was donderdag de sterkste stijger in een vlakke AEX-index van de beurs in Amsterdam. Shell stond juist bij de verliezers bij de hoofdfondsen op Beursplein 5, door een daling van de olieprijzen. Op de aandelenmarkten elders in Europa was het beeld wisselend.
De AEX noteerde rond het middaguur nagenoeg onveranderd op 700,77 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 1014,99 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 1 procent. De beurs in Londen was gesloten vanwege het platina regeringsjubileum van de Britse koningin Elizabeth.
Signify ging aan kop in de hoofdindex met een plus van ruim 2 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal, dat 1,2 procent aan waarde erbij kreeg. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway was de grootste daler met een min van 2,2 procent.
Shell
Shell leverde 1 procent in. Het bedrijf heeft alsnog akkoord gekregen van de Britse toezichthouder om een gasproject in de Noordzee te beginnen. De goedkeuring voor het Jackdaw-aardgasveld in het Britse gedeelte van de Noordzee kwam acht maanden nadat de toezichthouder het project uit milieuoverwegingen had geblokkeerd. Verder zorgt een staking mogelijk voor verstoringen bij de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een Australische productie-installatie van Shell.
In de MidKap was biotechnoloog Galapagos koploper met een koerswinst van meer dan 2 procent. Hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM met een min van 2,3 procent.
Rémy Cointreau
In Parijs kwam drankenconcern Rémy Cointreau met cijfers die goed werden ontvangen door beleggers, want het aandeel steeg 6,5 procent.
De olieprijzen gingen omlaag na berichten dat Saudi-Arabië meer olie wil gaan oppompen, mocht Rusland door de sancties aanzienlijk minder produceren. De oliegroep OPEC+ vergadert donderdag over de productie. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent goedkoper op 112,60 dollar. Brentolie verloor 2,4 procent in prijs tot 113,59 dollar per vat.
De euro was 1,0687 dollar waard, tegen 1,0639 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
10 uur geleden