Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verlenging Duitse lockdown drukt stemming op beurzen

Verlenging Duitse lockdown drukt stemming op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De verlenging van de lockdown in Duitsland, de grootste economie van de eurozone, drukt dinsdag naar verwachting de stemming op de Europese aandelenbeurzen. Het stijgende aantal coronabesmettingen in grote Europese landen als Duitsland, Italië en Frankrijk zorgde maandag al voor flinke koersverliezen in de luchtvaartsector en bij andere bedrijven die worden getroffen door de coronamaatregelen. Beleggers kijken daarnaast uit naar de verklaringen die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell en minister van Financiën Janet Yellen later op de dag zullen afleggen voor het Congres.

De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen waarschijnlijk met kleine minnen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten dinsdag eveneens verliezen zien. Vooral de Chinese beurzen gingen omlaag na de sancties van westerse landen tegen het land vanwege de onderdrukking van de Oeigoerse moslimminderheid in Xinjiang. In Istanbul werd de handel op de beurs tijdelijk stilgelegd na een daling van ruim 5 procent. De Turkse beurs kelderde maandag al bijna 10 procent na het wegsturen van de baas van de centrale bank.

In Duitsland wordt de lockdown verlengd tot 18 april en het aantal sociale contacten rondom de paasdagen moet worden beperkt. Tijdens de paasvakantie tussen 1 en 5 april moeten de meeste winkels gesloten zijn en mogen er geen kerkdiensten plaatsvinden. Duitsland zit sinds half december in lockdown. In Oostenrijk heeft de regering besloten de heropening van de terrasjes van cafés, restaurants en bars uit te stellen. Het aantal besmettingen neemt gestaag toe sinds Oostenrijk zijn derde lockdown op 8 februari versoepelde. In Nederland zal het demissionaire kabinet dinsdagavond naar verwachting vrijwel geen nieuwe versoepelingen aankondigen. Vermoedelijk begint de avondklok wel een uur later.

Unilever heeft in Turkije een boete gekregen van in totaal 480 miljoen Turkse lira, omgerekend zo'n 51 miljoen euro. Die straf werd opgelegd vanwege vermeende kartelpraktijken bij de verkoop van ijs. Shell is getroffen door een hack bij bestandsverstuurdienst Accellion. Daarbij werden enkele documenten van het olie- en gasconcern buitgemaakt met daarin gegevens van Shell-dochterondernemingen en partners.

De euro was 1,1926 dollar waard, tegenover 1,1937 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,1 procent tot 60,89 dollar. Brentolie kostte ook 1,1 procent minder, op 63,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Damen wil miljarden van Duitsland om schrappen fregattenorder

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen eist bijna 4,7 miljard euro van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar. Dat staat in een brief van de advocaat van de Nederlandse scheepsbouwer, meldt het Duitse blad Der Spiegel. Een woordvoerder van Damen bevestigt dat de advocaat de brief heeft gestuurd.

3 minuten geleden
Rabobank en dochter Obvion passen hypotheeknormen in 2027 aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank en hypotheekdochter Obvion passen de hypotheeknormen per maart 2027 aan. De bank doet dit na intensief overleg met de toezichthouders, die de wens hebben uitgesproken om bepaalde regels te herzien. De nieuwe regels gelden alleen als een klant wil herfinancieren of verhuizen, of bepaalde wijzigingen aan de bestaande hypotheek wil doorvoeren.

14 minuten geleden
Brussel verwijst naar IEA voor eventuele vrijgave dieselvoorraden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwijst voor het vrijgeven van eventuele dieselvoorraden naar het Internationaal Energieagentschap (IEA), dat daar vrijdag een vergadering over heeft, aldus een woordvoerder. Daarmee reageert ze op vragen over de Verenigde Staten, die druk zetten op Frankrijk en Duitsland om dieselvoorraden vrij te geven op straffe van een mogelijk exportverbod van Amerikaanse diesel.

49 minuten geleden
Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

DEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.

1 uur geleden
Stellantis: geen sprake van verboden sjoemelsoftware in campers

AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.

2 uur geleden
Vakbonden dreigen met stakingen tot kerst in streekvervoer om cao

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV dreigen met stakingen in het streekvervoer als de werkgevers geen gehoor geven aan hun ultimatum. De onderhandelingen over een nieuwe cao in het openbaar vervoer liepen in juli al vast. De vakbonden bereiden acties voor vanaf 12 oktober en denken aan één stakingsdag per week tot aan de kerst.

2 uur geleden
Autoverkoop flink omhoog in september door nieuwe belastingregels

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 2 procent gedaald tot 264.701 stuks. In september schoot de verkoop echter met bijna 13 procent omhoog, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt.

3 uur geleden