Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verlagen rente moet niet te gehaast, meent IMF-topvrouw

Verlagen rente moet niet te gehaast, meent IMF-topvrouw

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het te vroeg verlagen van de rentes door centrale banken vormt een groter risico voor de wereldeconomie dan wanneer zij "iets" te laat zijn. Dat denkt topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Volgens haar is het IMF in het verleden gedoken, op basis waarvan zij deze conclusie trekt. Wel merkt Georgieva daarbij op dat centrale banken de rentetarieven niet onnodig hoog moeten houden.

"Kijk naar de gegevens en handel op basis van de gegevens", zei Georgieva donderdag in gesprek met verslaggevers. De opmerkingen van de IMF-topvrouw komen een dag nadat de Amerikaanse Federal Reserve het rentetarief in de Verenigde Staten voor een vijfde keer ongemoeid heeft gelaten. Vorige week kwam de Europese Centrale Bank (ECB) al tot eenzelfde besluit.

Georgieva acht het verder niet waarschijnlijk dat de Fed bij de volgende rentevergadering in maart voldoende vertrouwen zal hebben de rente wel te verlagen. Op de financiële markten werd daar wel op gehoopt, maar de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell zei woensdag dat hij dit "niet waarschijnlijk" acht. Hij had daarentegen wel vertrouwen dat de rente "op een bepaald moment" dit jaar naar beneden gaat.

Eerder zei ook ECB-president Christine Lagarde dat beleidsmakers er vertrouwen in hadden dat er renteverlagingen aan zaten te komen. Ze wilde echter geen specifieke datum noemen. Volgens Lagarde is een verlaging namelijk "data-afhankelijk, niet datumafhankelijk". Zo komen er volgens de Française de komende tijd nog veel nieuwe gegevens binnen die relevant zijn voor een volgend rentebesluit.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

7 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

8 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

8 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

9 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

10 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

10 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden