Verlagen rente moet niet te gehaast, meent IMF-topvrouw
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het te vroeg verlagen van de rentes door centrale banken vormt een groter risico voor de wereldeconomie dan wanneer zij "iets" te laat zijn. Dat denkt topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Volgens haar is het IMF in het verleden gedoken, op basis waarvan zij deze conclusie trekt. Wel merkt Georgieva daarbij op dat centrale banken de rentetarieven niet onnodig hoog moeten houden.
"Kijk naar de gegevens en handel op basis van de gegevens", zei Georgieva donderdag in gesprek met verslaggevers. De opmerkingen van de IMF-topvrouw komen een dag nadat de Amerikaanse Federal Reserve het rentetarief in de Verenigde Staten voor een vijfde keer ongemoeid heeft gelaten. Vorige week kwam de Europese Centrale Bank (ECB) al tot eenzelfde besluit.
Georgieva acht het verder niet waarschijnlijk dat de Fed bij de volgende rentevergadering in maart voldoende vertrouwen zal hebben de rente wel te verlagen. Op de financiële markten werd daar wel op gehoopt, maar de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell zei woensdag dat hij dit "niet waarschijnlijk" acht. Hij had daarentegen wel vertrouwen dat de rente "op een bepaald moment" dit jaar naar beneden gaat.
Eerder zei ook ECB-president Christine Lagarde dat beleidsmakers er vertrouwen in hadden dat er renteverlagingen aan zaten te komen. Ze wilde echter geen specifieke datum noemen. Volgens Lagarde is een verlaging namelijk "data-afhankelijk, niet datumafhankelijk". Zo komen er volgens de Française de komende tijd nog veel nieuwe gegevens binnen die relevant zijn voor een volgend rentebesluit.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
57 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
3 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 uur geleden