Verkrachtingszaak Gisèle Pelicot nadert einde
AVIGNON (ANP/AFP) - De spraakmakende Franse verkrachtingszaak rond Gisèle Pelicot nadert zijn einde. De slotpleidooien zijn vrijdag afgerond en de 51 verdachten krijgen maandag de laatste kans om te spreken. De uitspraak wordt op 19 of 20 december verwacht.
De 72-jarige Française werd tussen 2011 en 2020 gedrogeerd door haar toenmalige echtgenoot, die haar vervolgens verkrachtte of liet verkrachten. Het proces in Avignon is openbaar omdat zij daar toestemming voor heeft gegeven. Er is wereldwijd veel aandacht voor de rechtszaak die in september begon. Pelicot is de afgelopen maanden uitgegroeid tot een icoon in de strijd tegen seksueel geweld.
Pelicots ex-partner Dominique (72) heeft toegegeven schuldig te zijn. Aanklagers eisen de maximale gevangenisstraf van twintig jaar tegen hem. De zaak telt ook nog vijftig andere verdachten. Tegen 49 mannen zijn celstraffen tussen de tien en achttien jaar geëist en tegen één man vier jaar. In het proces was veel bewijsmateriaal beschikbaar, omdat Dominique Pelicot duizenden foto's en filmpjes van het misbruik op zijn computer bewaarde.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
13 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
14 uur geleden