Verkouden zwemmer Korstanje verrast met beste tijd 50 vlinder
DOHA (ANP) - Nyls Korstanje heeft zich bij de WK zwemmen in Doha verrassend als snelste geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vlinderslag. Met zijn 23,02 maakt de nummer 12 van vorig jaar zeker kans op het podium, zei de 25-jarige Nederlander zelf in een eerste reactie. "Over deze race heb ik niks te klagen. Ik vind het fijn dat de kop er nu af is. Ik heb de afgelopen nachten slecht geslapen door een verkoudheid, maar dat is dus blijkbaar maar een gevoel."
Door de naderende Olympische Spelen is ook op de 50 vlinder het deelnemersveld in Doha niet al te sterk. Van de top 6 van de afgelopen WK is alleen vicewereldkampioen Diogo Ribeiro weer van de partij. De Portugese favoriet voor goud kwam in de series tot de gedeeld vijfde tijd (23,18). De Amerikaan Michael Andrew werd tweede op 1 honderdste van een seconde van Korstanje.
De halve finale is zondag na 17.00 uur, de finale maandagavond.
Opwarmertje
Voor Korstanje is het niet-olympische nummer eigenlijk niks meer dan een opwarmertje voor de 100 meter vlinderslag van later in het toernooi. De Nijmegenaar werd vorig jaar in Japan vijfde op de olympische afstand en is door het ontbreken van de gehele top 4 nu een serieuze titelkandidaat. "En dat wil ik ook zijn, maar die ranglijsten zeggen nog niks. Iedereen in de finale kan wereldkampioen worden."
Zijn verkoudheid zal hem op jacht naar zijn eerste wereldtitel waarschijnlijk niet in de weg zitten. "Die is over zijn piek heen, dus hopelijk heb ik het net op tijd achter de rug."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
10 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
11 uur geleden