Verkouden zwemmer Korstanje verrast met beste tijd 50 vlinder
DOHA (ANP) - Nyls Korstanje heeft zich bij de WK zwemmen in Doha verrassend als snelste geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vlinderslag. Met zijn 23,02 maakt de nummer 12 van vorig jaar zeker kans op het podium, zei de 25-jarige Nederlander zelf in een eerste reactie. "Over deze race heb ik niks te klagen. Ik vind het fijn dat de kop er nu af is. Ik heb de afgelopen nachten slecht geslapen door een verkoudheid, maar dat is dus blijkbaar maar een gevoel."
Door de naderende Olympische Spelen is ook op de 50 vlinder het deelnemersveld in Doha niet al te sterk. Van de top 6 van de afgelopen WK is alleen vicewereldkampioen Diogo Ribeiro weer van de partij. De Portugese favoriet voor goud kwam in de series tot de gedeeld vijfde tijd (23,18). De Amerikaan Michael Andrew werd tweede op 1 honderdste van een seconde van Korstanje.
De halve finale is zondag na 17.00 uur, de finale maandagavond.
Opwarmertje
Voor Korstanje is het niet-olympische nummer eigenlijk niks meer dan een opwarmertje voor de 100 meter vlinderslag van later in het toernooi. De Nijmegenaar werd vorig jaar in Japan vijfde op de olympische afstand en is door het ontbreken van de gehele top 4 nu een serieuze titelkandidaat. "En dat wil ik ook zijn, maar die ranglijsten zeggen nog niks. Iedereen in de finale kan wereldkampioen worden."
Zijn verkoudheid zal hem op jacht naar zijn eerste wereldtitel waarschijnlijk niet in de weg zitten. "Die is over zijn piek heen, dus hopelijk heb ik het net op tijd achter de rug."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
8 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
14 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden