Verkouden paus kan zondag weer mis houden, maar wel in residentie
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Nadat de paus vrijdag de adventsmis moest laten schieten door een verkoudheid, gaat hij zondag wel weer de mis houden, maakte het Vaticaan bekend. De paus gaat dat niet doen bij het raam met zicht op het Sint-Pietersplein, maar wel in de Santa Marta-kapel in zijn eigen residentie.
Volgens het Vaticaan werd de mis afgeschaald gezien het koude weer in Rome en de verplichtingen die de verkouden paus de dagen erna in aanloop naar Kerstmis nog heeft.
Volgens het Italiaanse persbureau ANSA was de paus, die afgelopen dinsdag 88 jaar oud is geworden, zaterdag kortademig en had hij moeite met praten.
Doorgaans houdt de paus op kerstavond een mis en spreekt hij op eerste kerstdag de zegen uit vanaf het balkon van de Sint-Pietersbasiliek.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
8 uur geleden