Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkopers van koningsdagartikelen doen goede zaken

Verkopers van koningsdagartikelen doen goede zaken

DEN HAAG (ANP) - Winkels die koningsdagartikelen verkopen lijken dit jaar goede zaken te doen. Dat blijkt uit een rondgang langs een aantal verkopers van de oranjeproducten. Zij geven aan dat er veel vraag is naar onder andere oranje kleding en tompoucen.

De winkels merken dat Nederlanders "zin hebben" in Koningsdag. Zo meldt een woordvoerder van Action dat klanten op zoek zijn naar artikelen waarmee ze het huis of de straat "feestelijk oranje" kunnen aankleden. Opvallend dit jaar volgens de zegsman, is de vraag naar verkleedsetjes voor kinderen, schmink en vlaggetjes. Koningsdagvierders die nog oranje kleding willen kopen moeten er snel bij zijn, aldus een woordvoerder van HEMA: "we zijn er bijna doorheen".

Vorig jaar waren tijdens Koningsdag coronamaatregelen van kracht. Gemeenten riepen inwoners op om de dag zoveel mogelijk in hun eigen buurt te vieren en drukke plekken te vermijden. Bij het bezoek van de koninklijke familie aan Eindhoven was er daarom bijvoorbeeld geen publiek aanwezig.

Oranje tompoucen

Volgens marketingbureau Markteffect lijkt het erop dat Nederlanders dit jaar weer naar buiten gaan tijdens Koningsdag. Het bureau onderzocht de plannen van Nederlanders. 52 procent van de 985 ondervraagden is van plan dit jaar een vrijmarkt te bezoeken, 48 procent gaat de verjaardag van de koning hoe dan ook vieren. Volgens het onderzoeksbureau geven vooral Nederlandse vrouwen aan de verjaardag van de koning te eren met het eten van een oranje tompouce.

Verkopers van de oranje gebakjes zien de vraag deze dagen toenemen. Een zegsman van de HEMA laat weten dat de winkel jaarlijks "in de 900.000" tompoucen verkoopt. Vorig jaar, ten tijde van de toen geldende coronamaatregelen, verkocht HEMA bijna een miljoen tompoucen. Ook in de supermarkten zijn oranje gebakjes populair. Zo verkoopt Albert Heijn in aanloop naar Koningsdag steeds meer oranje tompoucen, soesjes en donuts.

Meer uit Financieel

Al 6 miljoen Europeanen stemden over toekomstige eurobiljetten

FRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.

2 uur geleden
Hermès groeit ondanks tegenwind in Midden-Oosten en China

PARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.

3 uur geleden
Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

AMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.

4 uur geleden
Duitse autofabrikant BMW schrapt 8000 banen, zeggen bronnen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.

4 uur geleden
Brouwers verkopen minder bier, sector 'zwaar onder druk'

DEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.

4 uur geleden
Chipbedrijf ASMI zakt op Damrak na resultaten, IMCD wint

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.

5 uur geleden
Porsche boekt fors hogere winst dankzij duurdere modellen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.

5 uur geleden