Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkopers: Nederland haalt eerder kerstboom en versiering in huis

Verkopers: Nederland haalt eerder kerstboom en versiering in huis

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders halen dit jaar eerder een kerstboom en andere vormen van seizoensdecoratie in huis. Dat zeggen grote verkopers van kerstbomen en kerstspullen zoals IKEA, Praxis en Intratuin.

IKEA verkoopt ieder jaar vanaf oktober kerstproducten. De Zweedse woonwinkel verkoopt geen echte kerstbomen meer omdat die niet meer zouden passen bij "verantwoorde consumptie". Volgens IKEA zijn klanten dit jaar duidelijk eerder op zoek naar producten "om hun huis in de kerstsferen te brengen".

Intratuin merkt op dat echte kerstbomen al goed worden verkocht. "De klant wil het thuis gezellig maken nu we veelal aan huis gebonden zijn en zetten ook eerder de boom op", laat de keten van 54 tuincentra weten. Ook verlichting voor binnen en buiten het huis wordt volgens het bedrijf vroeg in het seizoen aangeschaft.

Praxis ziet ook dat Nederlanders eerder een kerstboom in huis halen. "De eerste verkoopcijfers laten zien dat de grotere kerstbomen het populairst zijn, klanten zijn bereid meer te besteden aan een kerstboom", zegt een woordvoerster. De kerstboom die bij Praxis dit jaar het meest verkocht wordt is de Nordmann met een lengte van meer dan twee meter.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

15 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

18 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

20 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden