Verkoper ozonreinigers eist 200 miljoen van Philips
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Een Amerikaanse leverancier van gespecialiseerde schoonmaakproducten eist in een rechtszaak 200 miljoen dollar van Philips. Het medisch-technologische bedrijf zou bij problemen met zijn apparaten tegen slaapapneu ten onrechte hebben gewezen naar reinigers die werken met ozon als oorzaak. SoClean, dat dit soort middelen verkoopt, zegt dat de omzet daardoor is gekelderd en wil dat Philips de schade vergoedt.
Philips worstelt met een grote terugroepactie van 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten tegen slaapapneu voor thuisgebruik. Schuim dat in de apparaten zit om geluid te dempen kan gevaarlijk zijn voor patiënten, omdat kleine deeltjes kunnen afbreken en ze bepaalde chemicaliën afgeven. Die zijn mogelijk kankerverwekkend.
Philips verklaarde dat de problemen kunnen opspelen na contact met "bepaalde, niet-goedgekeurde schoonmaakmiddelen, waaronder ozon". Volgens SoClean, dat zijn aanklacht vorige week bekendmaakte, wekte het Nederlandse bedrijf daarbij de indruk dat ozonreinigers de problemen veroorzaken.
Omdat SoClean marktleider is in ozonreinigers voelt het bedrijf zich nu onterecht in de beklaagdenbank zitten. De onderneming uit Peterborough in New Hampshire verdenkt Philips ervan met "onware en misleidende verklaringen" de aandacht af te willen leiden van eigen fouten bij het ontwerp van de slaapapneu-apparaten. Een woordvoerder van Philips wilde niet reageren op lopende rechtszaken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.
53 minuten geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.
58 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
3 uur geleden