Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoper ozonreinigers eist 200 miljoen van Philips

Verkoper ozonreinigers eist 200 miljoen van Philips

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Een Amerikaanse leverancier van gespecialiseerde schoonmaakproducten eist in een rechtszaak 200 miljoen dollar van Philips. Het medisch-technologische bedrijf zou bij problemen met zijn apparaten tegen slaapapneu ten onrechte hebben gewezen naar reinigers die werken met ozon als oorzaak. SoClean, dat dit soort middelen verkoopt, zegt dat de omzet daardoor is gekelderd en wil dat Philips de schade vergoedt.

Philips worstelt met een grote terugroepactie van 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten tegen slaapapneu voor thuisgebruik. Schuim dat in de apparaten zit om geluid te dempen kan gevaarlijk zijn voor patiënten, omdat kleine deeltjes kunnen afbreken en ze bepaalde chemicaliën afgeven. Die zijn mogelijk kankerverwekkend.

Philips verklaarde dat de problemen kunnen opspelen na contact met "bepaalde, niet-goedgekeurde schoonmaakmiddelen, waaronder ozon". Volgens SoClean, dat zijn aanklacht vorige week bekendmaakte, wekte het Nederlandse bedrijf daarbij de indruk dat ozonreinigers de problemen veroorzaken.

Omdat SoClean marktleider is in ozonreinigers voelt het bedrijf zich nu onterecht in de beklaagdenbank zitten. De onderneming uit Peterborough in New Hampshire verdenkt Philips ervan met "onware en misleidende verklaringen" de aandacht af te willen leiden van eigen fouten bij het ontwerp van de slaapapneu-apparaten. Een woordvoerder van Philips wilde niet reageren op lopende rechtszaken.

Meer uit Financieel

Nintendo klaagt accessoiremaker aan om te vroege claims Switch 2

WASHINGTON (ANP) - Nintendo heeft accessoiremaker Genki aangeklaagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf zou inbreuk hebben gemaakt op het handelsmerk van de Switch 2. Ook beschuldigt het Japanse gamesbedrijf de accessoiremaker van oneerlijke concurrentie en misleidende reclame.

42 minuten geleden
Warner Bros en Netflix dalen op Wall Street na heffingen op films

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse filmstudio's als Warner Bros. Discovery en streamingdienst Netflix stonden maandag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Met die heffing breidde Trump zijn handelsstrijd uit naar de entertainmentsector. Hij stelde dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft doordat andere landen filmmakers en studio's uit de VS weg zouden lokken.

1 uur geleden
Meerdere luchtvaartmaatschappijen mijden luchtruim Pakistan

NEW DELHI (ANP/RTR) - Meerdere westerse luchtvaartmaatschappijen zijn gestopt met vliegen boven Pakistan om de spanningen tussen dat land en India. Dit leidt tot langere vluchttijden op sommige routes van Europa naar Azië.

2 uur geleden
Canadese moderator voor Facebook schrapt dik 2000 banen in Spanje

BARCELONA (ANP/AFP) - Telus, een Canadees bedrijf dat verantwoordelijk is voor de moderatie van een deel van de content op Facebook en Instagram, schrapt meer dan 2000 banen in Barcelona nadat het contract met moederbedrijf Meta Platforms is beëindigd. Dat vernam het Franse persbureau AFP maandag van vakbonden.

3 uur geleden
Spaanse regering werkt aan verkorten werkweek tot 37,5 uur

MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Spaanse regering werkt aan een plan voor het verkorten van de werkweek in het Zuid-Europese land van de huidige 40 naar 37,5 uur. Het kabinet zal het voorstel dinsdag bespreken, maakte premier Pedro Sánchez maandag bekend tijdens een businessevenement in Barcelona.

3 uur geleden
Spanje verwelkomt recordaantal toeristen in eerste kwartaal

MADRID (ANP/BELGA) - Spanje heeft in het eerste kwartaal een recordaantal toeristen verwelkomd. In januari, februari en maart kwamen er in totaal 17,1 miljoen internationale toeristen, meldde het Spaanse statistiekbureau INE. Dat is meer dan ooit eerder in deze periode.

3 uur geleden
Verkoopsprong iPhone-maker Foxconn door dreiging tarieven

NEW TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese iPhone-producent Foxconn heeft vorige maand de verkopen fors opgevoerd. Dit is waarschijnlijk het gevolg van versnelde bestellingen vooruitlopend op Amerikaanse tarieven die de zaken van klanten hard kunnen raken.

5 uur geleden