Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkopen VDL groeien ondanks problemen bij Nedcar

Verkopen VDL groeien ondanks problemen bij Nedcar

EINDHOVEN (ANP) - Industrieel concern VDL heeft in de eerste zes maanden meer omzet behaald ondanks een turbulente situatie in de wereld. Vrijwel alle bedrijfsonderdelen droegen daaraan bij, behalve de auto-assemblage bij VDL Nedcar. De fabriek in het Limburgse Born had last van materiaaltekorten en moest verschillende keren de productie staken.

Alles bij elkaar kwam de omzet uit op 2,6 miljard euro. Dat betekende een stijging van 4 procent ten opzichte van een jaar eerder toen de omzet 2,5 miljard euro bedroeg.

De elektrische bussen van VDL zorgden voor een derde meer omzet. Op dat gebied is het Eindhovense concern Europees marktleider. De divisie Toeleveringen, die goed is voor ruim een derde van de omzet, verkocht een kwart meer. Een nieuw digitaal portaal voor het online bestellen van metalen producten droeg daaraan bij. Ook de divisie Eindproducten zette een derde meer om.

De verkopen van VDL Nedcar daalden juist met een kwart. Onder meer tekorten aan chips en kabelbomen zaten de autofabriek dwars. Die kabelbomen, voorgeproduceerde strengen met kabels die op maat gemaakt zijn voor verschillende types auto's, werden onder meer veel in Oekraïne gemaakt.

Materiaalkosten

De oorlog in dat land zorgde ook voor hogere materiaalkosten en tekorten aan materialen en stuwde de energiekosten tot grote hoogte. Dat drukte de operationele winst van VDL naar 54 miljoen euro waar dat een jaar eerder nog 69 miljoen euro was.

Toch ziet VDL de toekomst zonnig in. De orderportefeuille liep op en het concern heeft inmiddels voor meer dan 2 miljard euro aan opdrachten liggen. Nog nooit lagen er zoveel opdrachten te wachten om uitgevoerd te worden. VDL denkt dan ook de omzet verder te kunnen opvoeren. Daarbij verwacht de onderneming dat de leveringsproblemen van veel materialen wat af zullen nemen en daarmee mogelijk ook de prijzen wat lager uit zullen vallen.

VDL maakt de komende tijd ook werk van een centrum voor mobiliteit en innovatie. Daar zou gewerkt kunnen worden aan zaken als het samenstellen van batterijpakketten, waterstofprojecten en innovaties rondom zelfrijdende voertuigen. Met de mobiliteitscampus wil VDL de kansen voor de toekomst van de autofabriek vergroten. In potentie biedt het centrum werk aan 1000 tot 2000 mensen. Het zou kunnen dat dit mensen zijn die nu nog auto's in elkaar zetten voor BMW. Het contract met de Duitse automaker loopt tot 1 maart 2024. Bij VDL Nedcar werken circa 4200 mensen.

Meer uit Financieel

Autoverkoop flink omhoog in september door nieuwe belastingregels

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 2 procent gedaald tot 264.701 stuks. In september schoot de verkoop echter met bijna 13 procent omhoog, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt.

1 uur geleden
Topman Frans defensieconcern: toename cyberaanvallen beangstigend

PARIJS (ANP/RTR) - De snelheid waarmee het aantal cyberaanvallen toeneemt is beangstigend. Dat zei de topman van het Franse defensie- en technologieconcern Thales, Patrice Caine, donderdag. Volgens hem worden die aanvallen inmiddels ook vaker ondersteund door een overheid en richten die cyberaanvallen zich met name op kritieke diensten.

1 uur geleden
Beleggers beginnen voorzichtig aan het laatste kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.

2 uur geleden
Sterke vraag leidt tot groei productie Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).

3 uur geleden
Wereldwijde landbouwprijzen scherp omhoog afgelopen kwartaal

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde landbouwprijzen zijn in het derde kwartaal het sterkst gestegen sinds de oorlog in Oekraïne begin 2022. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, steeg met 13 procent. Dat was de grootste stijging in een kwartaal sinds maart 2022.

4 uur geleden
Winkeliers boeken grootste omzetgroei in bijna een jaar

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in augustus meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,5 procent. Dat is de grootste groei in bijna een jaar tijd. In november 2025 steeg de omzet met 3,6 procent.

4 uur geleden
Cao-lonen gestegen in derde kwartaal, maar minder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.

5 uur geleden