Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkopen Rolls-Royce omhoog door corona

Verkopen Rolls-Royce omhoog door corona

GOODWOOD (ANP/RTR/AFP) - Luxewagenproducent Rolls-Royce heeft afgelopen jaar 5586 auto's verkocht. Voor de dochter van het Duitse BMW is dat het hoogste aantal uit de 117-jarige geschiedenis. Volgens topman Torsten Müller-Ötvös heeft de coronapandemie zijn bedrijf geholpen. Omdat reizen en uit eten gaan maar beperkt mogelijk was, gaven rijken meer geld uit aan andere luxegoederen zoals auto's. Bovendien zagen veel mensen in eigen omgeving personen overlijden aan corona en dat leidde tot een "het-leven-kan-kort-zijn-mentaliteit", aldus Müller-Ötvös.

De verkopen van Rolls-Royce lagen bijna de helft hoger dan in 2020. In vrijwel alle regio's verkocht het Britse merk nog nooit zoveel voertuigen, waaronder in de grote automarkten China en Noord- en Zuid-Amerika. "In de luxesector als geheel was het probleem niet om klanten te vinden, maar om genoeg te kunnen produceren om aan de enorme vraag te voldoen", verklaarde Müller-Ötvös. Vooral de nieuwe Ghost-coupé en Cullinan-SUV waren populair bij de kopers.

Die grote vraag leidt ook tot problemen. De Britse Rolls-Royce-fabriek in Goodwood zit bijna aan zijn maximale capaciteit. De orderboeken zitten dan ook al vol tot in het derde kwartaal. "Als je nu een Rolls-Royce bestelt, kun je de auto over ongeveer een jaar verwachten", aldus de topman.

Rolls-Royce werkt aan zijn eerste elektrische auto, de Spectre. Die komt volgend jaar op de markt.

Meer uit Financieel

Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

36 minuten geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

39 minuten geleden
ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

6 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

7 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

11 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

12 uur geleden