Verkopen McDonald's vallen tegen door oorlog in Gaza
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Fastfoodketen McDonald's zag de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Vooral de internationale verkopen vielen volgens het concern tegen door een boycot in het Midden-Oosten. Topman Chris Kempczinski waarschuwde begin dit jaar al dat McDonald's in sommige landen in het Midden-Oosten en ook buiten die regio minder burgers, friet en andere snacks verkoopt door de oorlog tussen Israël en Hamas.
In sommige landen werden namelijk boycots tegen het fastfoodconcern afgekondigd. Dat gebeurde nadat op sociale media foto's en filmpjes waren verschenen van McDonald's-restaurants in Israël die maaltijden uitdeelden aan soldaten. Kempczinski wees er destijds al op dat de restaurants in kwestie worden geëxploiteerd door lokale ondernemers en het dus niet een initiatief van het concern zelf betrof. Ook de lokale restauranthouders van de keten in onder meer Saudi-Arabië, Maleisië en Pakistan verklaarden dat de actie in Israël niet hun standpunt weerspiegelt.
De totale omzet van McDonald's steeg in het vierde kwartaal met 8 procent tot 6,4 miljard dollar. Analisten hadden gerekend op een omzet van 6,5 miljard dollar. Als alleen wordt gekeken naar de restaurants die al langer dan een jaar open zijn, bedroeg de wereldwijde omzetstijging 3,4 procent, terwijl er was gerekend op een groei van 4,7 procent. Het was daarmee de laagste omzetgroei sinds het vierde kwartaal van 2020.
De omzet op de Amerikaanse thuismarkt groeide met 4,3 procent, mede dankzij prijsverhogingen. Dat was min of meer in lijn met de verwachtingen. De totale nettowinst kwam uit op iets meer dan 2 miljard dollar, tegen 1,9 miljard dollar in het vierde kwartaal van 2022.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
9 uur geleden