Verkopen McDonald's vallen tegen door oorlog in Gaza
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Fastfoodketen McDonald's zag de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk stijgen dan verwacht. Vooral de internationale verkopen vielen volgens het concern tegen door een boycot in het Midden-Oosten. Topman Chris Kempczinski waarschuwde begin dit jaar al dat McDonald's in sommige landen in het Midden-Oosten en ook buiten die regio minder burgers, friet en andere snacks verkoopt door de oorlog tussen Israël en Hamas.
In sommige landen werden namelijk boycots tegen het fastfoodconcern afgekondigd. Dat gebeurde nadat op sociale media foto's en filmpjes waren verschenen van McDonald's-restaurants in Israël die maaltijden uitdeelden aan soldaten. Kempczinski wees er destijds al op dat de restaurants in kwestie worden geëxploiteerd door lokale ondernemers en het dus niet een initiatief van het concern zelf betrof. Ook de lokale restauranthouders van de keten in onder meer Saudi-Arabië, Maleisië en Pakistan verklaarden dat de actie in Israël niet hun standpunt weerspiegelt.
De totale omzet van McDonald's steeg in het vierde kwartaal met 8 procent tot 6,4 miljard dollar. Analisten hadden gerekend op een omzet van 6,5 miljard dollar. Als alleen wordt gekeken naar de restaurants die al langer dan een jaar open zijn, bedroeg de wereldwijde omzetstijging 3,4 procent, terwijl er was gerekend op een groei van 4,7 procent. Het was daarmee de laagste omzetgroei sinds het vierde kwartaal van 2020.
De omzet op de Amerikaanse thuismarkt groeide met 4,3 procent, mede dankzij prijsverhogingen. Dat was min of meer in lijn met de verwachtingen. De totale nettowinst kwam uit op iets meer dan 2 miljard dollar, tegen 1,9 miljard dollar in het vierde kwartaal van 2022.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden