Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkopen McDonald's in sommige landen omlaag door oorlog Gaza

Verkopen McDonald's in sommige landen omlaag door oorlog Gaza

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's verkoopt in sommige landen in het Midden-Oosten en ook buiten die regio minder burgers, friet en andere snacks door de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat heeft topman Chris Kempczinski laten weten. Hij spreekt in een verklaring op socialemediaplatform LinkedIn van "betekenisvolle zakelijke impact", wat mede het gevolg zou zijn van wat hij desinformatie noemt.

In sommige landen zijn boycots tegen de fastfoodketen afgekondigd door verontwaardigde mensen. Dat gebeurde nadat eerder op sociale media foto's en filmpjes waren verschenen van McDonald's-restaurants in Israël die maaltijden uitdeelden aan soldaten. Hoeveel de verkopen van de keten hierdoor precies worden geraakt, is niet duidelijk.

Kempczinski omschrijft de situatie als "ontmoedigend en ongegrond", eraan toevoegend dat de restaurants in kwestie worden geëxploiteerd door lokale ondernemers. Het gaat dus niet om een initiatief van het McDonald's-concern zelf. Lokale restauranthouders van de keten in onder meer Saudi-Arabië, Maleisië en Pakistan reageerden al met de opmerking dat de actie in Israël niet hun standpunt weerspiegelt.

Het merendeel van de meer dan 41.000 McDonald's-filialen in de wereld wordt gerund door franchise-ondernemers. In oktober zei Kempczinski al dat hij "diep verontrust was door de daden van antisemitisme en islamofobie" die door de oorlog naar voren kwamen. Toen ging de topman evenwel nog niet in op de eventuele zakelijke gevolgen hiervan voor zijn bedrijf.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

6 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

10 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

11 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

12 uur geleden