Verkopen luxemerk Gucci terug op niveau voor coronacrisis
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn teruggekeerd tot het niveau van voor de coronapandemie en hebben daarmee de omzet van concern Kering, het moederbedrijf van Gucci, verder omhoog gestuwd. Het Italiaanse modemerk deed er ook alles aan om shoppers te trekken. Zo lokte het klanten met een gezamenlijke digitale modeshow met zustermerk Balenciaga. Dat heeft onlangs popster Justin Bieber als gezicht voor campagnes gestrikt.
De afgelopen zes maanden stegen de inkomsten van Gucci op jaarbasis met bijna 46 procent naar 4,5 miljard euro. Dat is ruim boven het niveau waar analisten rekening mee hielden. Met name in de maanden april, mei en juni trokken de verkopen in de winkels in Noord-Amerika en Azië aan. De verkopen van alle modemerken van Kering, waaronder ook Yves Saint Laurent en Bottega Veneta, stuwden de totale omzet van het bedrijf in het eerste half jaar tot ruim 11 procent boven dezelfde periode in 2019.
Net als andere luxebedrijven zoals LVMH, eigenaar van modemerk Louis Vuitton, en Richemont, eigenaar van juwelenmerk Cartier, ziet Kering de verkopen weer aantrekken sinds de heropening van winkels. In 2020 en begin 2021 waren winkels door de pandemie grotendeels gesloten. Maar mensen geven hun opgepotte spaargeld van vorig jaar nu weer uit aan bijvoorbeeld luxe tassen, schoenen en juwelen. Kering-topman François-Henri Pinault stelt in een verklaring dat zijn bedrijf de "sterke, winstgevende koers" heeft hervat na een "opmerkelijke versnelling" de afgelopen drie maanden.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
13 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
14 uur geleden