Verkopen kledingketen H&M weer op niveau van voor corona
STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De verkopen van de Zweedse kledingketen H&M zitten weer op het niveau van 2019, voor de coronapandemie begon, meldt het bedrijf. Over de maanden september tot en met november zijn de resultaten beter dan eerder werd verwacht. De collecties deden het goed bij klanten, er werden minder spullen met korting verkocht dan normaal en het bedrijf wist de kosten onder controle te houden door bijvoorbeeld winkels te sluiten, verklaart H&M de groei.
De betere resultaten komen voor rekening van de vlak voor de coronapandemie aangestelde nieuwe topvrouw Helena Helmersson. Onder haar beleid werden spullen minder vaak tegen gereduceerde prijs verkocht. Ook pakte ze de grote voorraden aan. Haar eerste wapenfeit bij haar start in 2020 was het verminderen van het aantal winkels van de keten. Dit jaar wil H&M 120 winkels sluiten, met name in bestaande markten. Het concern, waaronder ook de merken Monki, COS en Weekday vallen, heeft wereldwijd zo'n 5000 filialen.
De winst voor belastingen van H&M steeg in het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eind november eindigde, met 64 procent naar 6 miljard Zweedse kroon, omgerekend ruim 571 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 352 miljoen euro. Analisten hadden een iets lagere winst voorspeld. De verkopen stijgen in de eerste twee maanden van het nieuwe boekjaar, dat begon in december, naar verwachting met een vijfde ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. H&M zegt nog altijd last te hebben van de gevolgen van de pandemie in de grotere markten, zoals winkelsluitingen als gevolg van lockdowns door nieuwe besmettingsgolven.
Winkelsluitingen
Zo kampte het bedrijf aan het begin van het vierde kwartaal nog met winkelsluitingen in met name Zuid-Oost Azië, en aan het einde van november met winkelsluitingen in Oostenrijk en Slowakije. Oostenrijk kondigde in die maanden een nieuwe lockdown aan.
De keten wil tegen 2030 de verkopen verdubbeld hebben. Tegelijkertijd wil het bedrijf ook de uitstoot halveren. Ook wil H&M de winstgevendheid van de kledingketen met 10 procent verhogen. Om dit alles te bereiken, gaat de keten meer investeren. Dit jaar zal het investeringsbedrag uitkomen op ongeveer 10 miljard kroon, omgerekend ongeveer 950 miljoen euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
11 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
13 uur geleden