Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkopen kledingketen H&M weer op niveau van voor corona

Verkopen kledingketen H&M weer op niveau van voor corona

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De verkopen van de Zweedse kledingketen H&M zitten weer op het niveau van 2019, voor de coronapandemie begon, meldt het bedrijf. Over de maanden september tot en met november zijn de resultaten beter dan eerder werd verwacht. De collecties deden het goed bij klanten, er werden minder spullen met korting verkocht dan normaal en het bedrijf wist de kosten onder controle te houden door bijvoorbeeld winkels te sluiten, verklaart H&M de groei.

De betere resultaten komen voor rekening van de vlak voor de coronapandemie aangestelde nieuwe topvrouw Helena Helmersson. Onder haar beleid werden spullen minder vaak tegen gereduceerde prijs verkocht. Ook pakte ze de grote voorraden aan. Haar eerste wapenfeit bij haar start in 2020 was het verminderen van het aantal winkels van de keten. Dit jaar wil H&M 120 winkels sluiten, met name in bestaande markten. Het concern, waaronder ook de merken Monki, COS en Weekday vallen, heeft wereldwijd zo'n 5000 filialen.

De winst voor belastingen van H&M steeg in het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar, dat eind november eindigde, met 64 procent naar 6 miljard Zweedse kroon, omgerekend ruim 571 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 352 miljoen euro. Analisten hadden een iets lagere winst voorspeld. De verkopen stijgen in de eerste twee maanden van het nieuwe boekjaar, dat begon in december, naar verwachting met een vijfde ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. H&M zegt nog altijd last te hebben van de gevolgen van de pandemie in de grotere markten, zoals winkelsluitingen als gevolg van lockdowns door nieuwe besmettingsgolven.

Winkelsluitingen

Zo kampte het bedrijf aan het begin van het vierde kwartaal nog met winkelsluitingen in met name Zuid-Oost Azië, en aan het einde van november met winkelsluitingen in Oostenrijk en Slowakije. Oostenrijk kondigde in die maanden een nieuwe lockdown aan.

De keten wil tegen 2030 de verkopen verdubbeld hebben. Tegelijkertijd wil het bedrijf ook de uitstoot halveren. Ook wil H&M de winstgevendheid van de kledingketen met 10 procent verhogen. Om dit alles te bereiken, gaat de keten meer investeren. Dit jaar zal het investeringsbedrag uitkomen op ongeveer 10 miljard kroon, omgerekend ongeveer 950 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

49 minuten geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

2 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

2 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

3 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

3 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

4 uur geleden