Verkopen geheugenchips stuwen omzet en winst Samsung
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse elektronicagigant Samsung heeft een sterk tweede kwartaal achter de rug waarin de omzet en winst zijn gestegen. De onderneming profiteerde vooral van de sterke verkoop van geheugenchips, waarmee de daling van de verkopen van smartphones in die periode werd goedgemaakt.
De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld meldde op basis van voorlopige cijfers dat de omzet in de maanden april tot en met juni met 21 procent is gestegen tot 77 biljoen won (bijna 60 miljard euro) ten opzichte van het tweede kwartaal vorig jaar. De omzet ligt daarmee iets lager dan de 77,8 biljoen won in het eerste kwartaal. Chips worden in een keur van apparaten en goederen gebruikt. Behalve in smartphones worden ze bijvoorbeeld ook in auto's gestopt.
Samsung, dat ook de grootste smartphonemaker ter wereld is, voorspelt daarnaast dat de kwartaalwinst ondanks de aanhoudende problemen in de toeleveringsketen, met ruim 11 procent is gestegen tot ongeveer 14 biljoen won (10,6 miljard euro) ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. Het bedrijf gaf verder geen details. Op 28 juli zal het concern de volledige kwartaalcijfers bekendmaken.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
46 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variƫren van 60 tot 67,5 procent.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.
1 uur geledenKAUB (ANP/BLOOMBERG) - Door de aanhoudende hittegolven in Europa dreigt de waterstand van de Rijn te dalen tot een historisch dieptepunt. Daardoor ontstaan knelpunten voor het vervoer van steenkool en brandstoffen naar het binnenland en lopen de transportkosten op.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.
2 uur geleden