
Verkopen Burger King kwart omlaag door coronacrisis
TORONTO (ANP/RTR) - De wereldwijde verkopen van Burger King zijn afgelopen kwartaal met meer dan een kwart gedaald. Door de coronapandemie moesten veel filialen van de fastfoodketen tijdelijk worden gesloten, en dat drukte flink op de resultaten.
De bijna 19.000 Burger King-vestigingen in de wereld waren goed voor 4,1 miljard dollar aan verkopen. Gecorrigeerd voor het aantal nieuwe restaurants dat afgelopen jaar de deuren heeft geopend, werd er ruim 13 procent minder aan Whoppers, Big Kings, Twister Fries en andere snacks en drankjes verkocht dan in hetzelfde kwartaal in 2019.
Moederbedrijf Restaurants Brands International zag de verkopen bij koffieketen Tim Hortons eveneens flink teruglopen. Daarentegen gingen de verkopen bij kipketen Popeyes, de derde keten van het bedrijf, juist flink omhoog. In Noord-Amerika stonden mensen soms lang in de rij voor de drive-thru's van Popeyes voor een van diens populaire 'chicken sandwiches'.
Franchise-ondernemers
Onder meer Burger King werkt veel met restaurants die worden gerund door franchise-ondernemers. Restaurant Brands International zelf zette ruim 1 miljard dollar omzet in de boeken, tegen 1,4 miljard dollar een jaar terug. De kwartaalwinst zakte van 257 miljoen tot 163 miljoen dollar.
Volgens topman José Cil zijn verreweg de meeste restaurants inmiddels weer open na de massale coronasluitingen. Het bedrijf werkt momenteel aan een sterk herstel en wil volgend jaar weer flink groeien. Eerder had Cil al wel aangegeven dat de coronacrisis waarschijnlijk voor een blijvende verandering zorgt in de restaurantwereld. Hij verwacht bijvoorbeeld dat bezorgen en ophalen van eten een belangrijkere rol zal krijgen.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.
26 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.
1 uur geledenHOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur, die eerder dit jaar een belang heeft genomen in het Nederlandse Besi, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen, mede door een zwakke vraag in China. Het aandeel werd daarop 12,3 procent lager gezet. Branchegenoten KLA en Lam Research zakten 4,2 en 2,8 procent.
5 uur geleden