
Verkopen Aston Martin sterk omhoog dankzij eerste SUV
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De eerste SUV van sportwagenfabrikant Aston Martin kan op veel belangstelling rekenen. Dankzij de DBX gingen de verkopen in de eerste zes maanden van dit jaar fors omhoog. De DBX, die in Nederland rond de 260.000 euro kost, was in die periode goed voor de helft van alle leveringen van het Britse merk.
De omzet van Aston Martin kwam uit op 274,4 miljoen pond, omgerekend ruim 322 miljoen euro. In de eerste zes maanden van 2020 verkocht Aston Martin voor maar 57,2 miljoen pond aan auto's. Volgens voorzitter Lawrence Stroll, de Canadese miljardair die vorig jaar als onderdeel van een reddingsplan instapte bij Aston Martin, toont de toegenomen vraag naar de luxe auto's van het Britse merk dat Aston Martin op de goede weg is.
Sinds Stroll, de vader van Formule 1-coureur Lance Stroll, betrokken is bij Aston Martin heeft het bedrijf zijn samenwerking met Mercedes-Benz uitgebreid. Het Duitse merk leverde eerder alleen motoren, maar sinds oktober zijn daar ook hybridesystemen en elektrische componenten bijgekomen. Ook nam Mercedes een belang in Aston Martin.
Brutoverlies
Het verlies van het Britse bedrijf is ook afgenomen. In het eerste halfjaar bedroeg het brutoverlies nog zo'n 91 miljoen pond. Dat was vorig jaar ruim 227 miljoen pond.
In de tweede helft van dit jaar gaat Aston Martin de eerste auto's leveren van zijn supersportwagen Valkyrie die miljoenen euro's per stuk kosten. Bovendien onthulde het bedrijf deze maand al een productieversie van de Valhalla, een plug-in hybride sportwagen met 950 pk die in 2023 op de markt verschijnt. Die gaat naar verwachting zeker 600.000 pond per stuk kosten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
39 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
3 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
4 uur geleden