Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoopronde ABN AMRO-aandelen levert staat dik 1 miljard op

Verkoopronde ABN AMRO-aandelen levert staat dik 1 miljard op

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft weer een verkoopronde van ABN AMRO-aandelen afgerond, waarmee het belang van de staat nu is afgebouwd tot 40,5 procent. Vorig jaar werd het zogenoemde verkoopprogramma aangekondigd. De verkoop van de aandelen heeft de staat 1,17 miljard euro opgeleverd, meldt minister Eelco Heinen van Financiën.

De opbrengst wijkt niet ver af van de verwachtingen vooraf. Deze zal gebruikt worden om een deel van de staatsschuld af te lossen.

Met een zogenoemde dribble out-methode werden de afgelopen maanden steeds kleine aantallen aandelen verkocht. De aandelen moesten meer waard zijn dan een afgesproken minimum. In deze ronde heeft de staat 78 miljoen aandelen van de hand gedaan.

Koerswaarde aandelen

Het kabinet laat zich adviseren over de verdere afbouw van het belang in ABN AMRO. Om terug te verdienen wat de staat aan de bank heeft uitgegeven, zouden de aandelen die de staat nog heeft meer dan twee keer zoveel waard moeten zijn als de huidige koerswaarde.

"Het is niet realistisch dat een dergelijke koers op korte termijn bereikt zal worden", aldus Heinen in zijn brief. "De staat is geen belegger en investeert dus niet risicovol als daar geen publiek belang mee is gediend. Ik acht het dan ook onwenselijk om te wachten op een hogere koers." De bank werd jaren geleden immers gered om in de financiële crisis "de stabiliteit van het financiële stelsel te borgen", en niet om te verdienen aan de aandelen.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

5 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

6 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

6 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

7 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

8 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

8 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

10 uur geleden