Verkoopronde ABN AMRO-aandelen levert staat dik 1 miljard op
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft weer een verkoopronde van ABN AMRO-aandelen afgerond, waarmee het belang van de staat nu is afgebouwd tot 40,5 procent. Vorig jaar werd het zogenoemde verkoopprogramma aangekondigd. De verkoop van de aandelen heeft de staat 1,17 miljard euro opgeleverd, meldt minister Eelco Heinen van Financiën.
De opbrengst wijkt niet ver af van de verwachtingen vooraf. Deze zal gebruikt worden om een deel van de staatsschuld af te lossen.
Met een zogenoemde dribble out-methode werden de afgelopen maanden steeds kleine aantallen aandelen verkocht. De aandelen moesten meer waard zijn dan een afgesproken minimum. In deze ronde heeft de staat 78 miljoen aandelen van de hand gedaan.
Koerswaarde aandelen
Het kabinet laat zich adviseren over de verdere afbouw van het belang in ABN AMRO. Om terug te verdienen wat de staat aan de bank heeft uitgegeven, zouden de aandelen die de staat nog heeft meer dan twee keer zoveel waard moeten zijn als de huidige koerswaarde.
"Het is niet realistisch dat een dergelijke koers op korte termijn bereikt zal worden", aldus Heinen in zijn brief. "De staat is geen belegger en investeert dus niet risicovol als daar geen publiek belang mee is gediend. Ik acht het dan ook onwenselijk om te wachten op een hogere koers." De bank werd jaren geleden immers gered om in de financiële crisis "de stabiliteit van het financiële stelsel te borgen", en niet om te verdienen aan de aandelen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
13 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
13 uur geleden