Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoopronde ABN AMRO-aandelen levert staat dik 1 miljard op

Verkoopronde ABN AMRO-aandelen levert staat dik 1 miljard op

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft weer een verkoopronde van ABN AMRO-aandelen afgerond, waarmee het belang van de staat nu is afgebouwd tot 40,5 procent. Vorig jaar werd het zogenoemde verkoopprogramma aangekondigd. De verkoop van de aandelen heeft de staat 1,17 miljard euro opgeleverd, meldt minister Eelco Heinen van Financiën.

De opbrengst wijkt niet ver af van de verwachtingen vooraf. Deze zal gebruikt worden om een deel van de staatsschuld af te lossen.

Met een zogenoemde dribble out-methode werden de afgelopen maanden steeds kleine aantallen aandelen verkocht. De aandelen moesten meer waard zijn dan een afgesproken minimum. In deze ronde heeft de staat 78 miljoen aandelen van de hand gedaan.

Koerswaarde aandelen

Het kabinet laat zich adviseren over de verdere afbouw van het belang in ABN AMRO. Om terug te verdienen wat de staat aan de bank heeft uitgegeven, zouden de aandelen die de staat nog heeft meer dan twee keer zoveel waard moeten zijn als de huidige koerswaarde.

"Het is niet realistisch dat een dergelijke koers op korte termijn bereikt zal worden", aldus Heinen in zijn brief. "De staat is geen belegger en investeert dus niet risicovol als daar geen publiek belang mee is gediend. Ik acht het dan ook onwenselijk om te wachten op een hogere koers." De bank werd jaren geleden immers gered om in de financiële crisis "de stabiliteit van het financiële stelsel te borgen", en niet om te verdienen aan de aandelen.

Meer uit Financieel

Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

54 minuten geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

56 minuten geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

1 uur geleden
Beurzen eindigen hoger ondanks Iraanse ontkenning over gesprekken

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.

2 uur geleden
Touringcarbedrijven vrezen klantverlies om hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.

2 uur geleden
Air France schort vluchten Midden-Oosten en Tel Aviv langer op

PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar ⁠Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel⁠ Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.

3 uur geleden
Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs

REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.

4 uur geleden