Verkoop zelftesten stijgt bij supermarkten
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van zelftesten voor het coronavirus stijgt flink bij supermarkten. Dat laat het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) weten. Bij de persconferentie van het demissionaire kabinet vrijdag riep premier Rutte mensen op om zichzelf te testen voordat ze bij iemand op bezoek gaan.
De bevoorrading gaat goed, laten de leden aan het CBL weten. "Supermarkten doen er alles aan om de voorraden op peil te houden", aldus een woordvoerster. Het CBL denkt dat meer mensen de komende tijd zelftesten zullen kopen. "Daar zijn we op voorbereid", zegt de woordvoerster.
Het CBL benadrukt dat als mensen klachten krijgen, ze niet met klachten naar de supermarkten moeten komen, maar anderen voor hen een zelftest laten halen.
Het Centraal Bureau Drogisterijbedrijven (CBD) laat weten dat de verkoop van coronazelftesten "al geruime tijd stijgt". Het CBD kon nog geen cijfers geven over de verkoopstijging sinds de persconferentie van afgelopen vrijdag. Wel heeft de koepel afspraken gemaakt met het ministerie van Volksgezondheid om de verkoop ervan in de gaten te houden zodat er genoeg voorraad is. Vóór de persconferentie was er nog genoeg voorraad, aldus de woordvoerder. Ook over de paracetamol-voorraden zijn afspraken gemaakt.Tijdens de eerste coronagolf was er veel vraag naar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
7 uur geleden