Verkoop van luxegoederen Richemont bijna gehalveerd
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van luxehorloges en juwelen van Richemont is het afgelopen kwartaal bijna gehalveerd ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het Zwitserse bedrijf waarschuwde eerder al dat de coronacrisis een enorme impact zou hebben.
De coronapandemie trof verschillende regio's in verschillende mate het afgelopen kwartaal en dat ziet Richemont terug in de verkoopcijfers. Zo daalde de verkoop in Europa met 59 procent en in Noord- en Zuid-Amerika met 61 procent. China is een uitzondering want daar verdubbelden de verkoopcijfers bijna. Er werden relatief ook meer producten verkocht via internet.
De omzet in het afgelopen kwartaal kwam uit op een kleine 2 miljard euro. Dat was een krimp van 47 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Het Zwitserse Richemont is bekend van onder meer juwelenmerk Cartier en horloge- en pennenmaker Montblanc.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
4 uur geleden