Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop Tesla's daalt terwijl stekkerauto's terrein winnen

Verkoop Tesla's daalt terwijl stekkerauto's terrein winnen

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn in februari opnieuw meer volledig elektrische auto's verkocht dan een jaar eerder, terwijl de gehele markt voor nieuwe personenauto's krimpt. Opvallend is dat Tesla, jarenlang marktleider in stekkerauto's, in de eerste maanden van het jaar te maken had met dalende verkoopcijfers.

De afgelopen maand werden in Nederland 10.174 volledig elektrische auto's verkocht, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC. Dat waren er ruim 22 procent meer dan een jaar eerder. Maar de verkoop van Tesla's daalde met bijna 24 procent tot 983 exemplaren. Ook in januari lag de verkoop van Tesla's lager dan een jaar eerder terwijl er in totaal meer elektrische auto's werden verkocht.

De afgenomen populariteit komt op het moment dat Tesla-topman Elon Musk veel in het nieuws is om zijn rol bij het nieuwe bewind van de Amerikaanse president Donald Trump. Onder Musks leiding grijpt het adviesorgaan DOGE hard in bij overheidsinstanties om vermeende verspilling tegen te gaan, waarbij honderden medewerkers van bijvoorbeeld hulporganisatie USAID en milieutoezichthouder EPA zijn ontslagen. Musk bemoeide zich ook met de Duitse verkiezingen, waarbij hij zijn steun uitsprak voor de radicaal-rechtse AfD.

Frankrijk

Een woordvoerder van BOVAG waarschuwt echter voor te snelle conclusies over mogelijke Tesla-schaamte om de politieke koers van Musk. Zo doen betaalbaardere modellen van Tesla's concurrenten het de laatste tijd goed. In de top vijf van meest verkochte elektrische auto's in februari staat de KIA EV3 bovenaan, gevolgd door de elektrische Citroën C3. Maar in de top vijf staan ook twee Tesla's, Model Y en Model 3.

Ook de Franse brancheorganisatie Plateforme Automobile kwam met cijfers over de autoverkopen in februari. Daaruit kwam naar voren dat Tesla de afgelopen maand 26 procent minder auto's verkocht in Frankrijk dan een jaar eerder. In januari ging het om een daling van meer dan 60 procent.

Halvering verkopen in EU

Het Amerikaanse Tesla verloor de afgelopen week ruim 13 procent van zijn beurswaarde. Beleggers schrokken van het nieuws dat de verkopen van het merk in de Europese Unie in januari waren gehalveerd. Naast de mogelijke gevolgen van Musks politieke daden kan dat ook te maken hebben met de introductie van een vernieuwde versie van de Model Y. Dat gaat gepaard met aanpassingen aan fabriekslijnen, wat drukt op de productiecapaciteit.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

3 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

4 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

5 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

5 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

10 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

11 uur geleden