Verkoop Switch opnieuw gekelderd, Nintendo stelt verwachting bij
KYOTO (ANP) - Gameconcern Nintendo heeft de verkoop van zijn Switch-spelcomputer in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar zien kelderen. Het Japanse bedrijf verkocht in de maanden april tot en met september ruim 4,7 miljoen consoles, een jaar eerder waren dat er nog meer dan 6,8 miljoen. Nintendo heeft zijn verwachtingen voor de verkoop daardoor bijgesteld. Ook het aantal verkochte games liet een scherpe daling zien.
De verkoopdaling bij de Switch komt volledig voor rekening van het OLED-model, de best verkochte versie waarvan het beeld is uitgerust met een scherper scherm. Daarvan kelderde de verkoop met bijna 47 procent tot 2,5 miljoen. Van de standaard Nintendo Switch en de Switch Lite, een compacter handheld model, werden wel meer verkocht. Nintendo heeft de verkoopverwachtingen voor de Switch nu bijgesteld. Waar het bedrijf eerder nog uitging van 13,5 miljoen, denkt Nintendo nu nog 12,5 miljoen spelcomputers te verkopen in het huidige boekjaar.
De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de relatief oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven.
Gameverkoop
Verder verkocht Nintendo in totaal ruim 70 miljoen games, bijna 28 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf wijst erop dat de verkoop vorig jaar juist "extreem" goed was. Aanleiding daarvoor was onder andere The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, een game in de bekende Zelda-reeks, kwam destijds uit. Dit spel werd niet enkel los verkocht, maar ook in combinatie met speciaal daarvoor ontworpen Switch-consoles. De verkoop van deze bundels had vorig jaar een positieve impact op het totale aantal verkochte spelcomputers.
Die factoren ontbraken in de afgelopen periode, legt het bedrijf in een toelichting op de resultaten uit. "Daarnaast bevindt de Nintendo Switch zich nu in zijn achtste jaar sinds de lancering, waardoor de verkoopcijfers van zowel de hardware als de software aanzienlijk zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar." De omzet van het gameconcern daalde de afgelopen zes maanden met ruim een derde tot ruim 523 miljard yen, omgerekend zo'n 3,1 miljard euro. Onder de streep bleef daar ongeveer 108 miljard yen van over, bijna 60 procent minder dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in januari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 279 bedrijven failliet. Dat zijn 39 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 12 procent. Ten opzichte van december steeg het aantal faillissementen met 6 procent.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in januari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie nam daarmee flink af ten opzichte van de 2,8 procent in december.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Biologische bestrijders worden vaker ingezet tegen plagen in de glastuinbouw, maar het oppervlak waarop ze worden gebruikt is gelijk gebleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. In 2024 ging het volgens voorlopige cijfers om 94 procent van het oppervlak, hetzelfde als in 2020. Er kunnen meerdere bestrijders tegelijk worden gebruikt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het eerst minder jonge zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) dan het jaar ervoor. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt een daling van 19.000 zzp'ers tussen de 15 en 27 jaar in 2025. Jarenlang nam het aantal jonge zzp'ers juist toe.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar beginnen met de verkoop van fietshelmen. "We zijn hard aan het nadenken om dit jaar met fietshelmen te starten. We hebben gesprekken met vrijwel elke fietshelmfabrikant, dus het zou zomaar eens heel snel kunnen gaan", zegt topman Pieter Zwart van Coolblue in een interview met het ANP.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
1 uur geleden