Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop Switch opnieuw gekelderd, Nintendo stelt verwachting bij

Verkoop Switch opnieuw gekelderd, Nintendo stelt verwachting bij

KYOTO (ANP) - Gameconcern Nintendo heeft de verkoop van zijn Switch-spelcomputer in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar zien kelderen. Het Japanse bedrijf verkocht in de maanden april tot en met september ruim 4,7 miljoen consoles, een jaar eerder waren dat er nog meer dan 6,8 miljoen. Nintendo heeft zijn verwachtingen voor de verkoop daardoor bijgesteld. Ook het aantal verkochte games liet een scherpe daling zien.

De verkoopdaling bij de Switch komt volledig voor rekening van het OLED-model, de best verkochte versie waarvan het beeld is uitgerust met een scherper scherm. Daarvan kelderde de verkoop met bijna 47 procent tot 2,5 miljoen. Van de standaard Nintendo Switch en de Switch Lite, een compacter handheld model, werden wel meer verkocht. Nintendo heeft de verkoopverwachtingen voor de Switch nu bijgesteld. Waar het bedrijf eerder nog uitging van 13,5 miljoen, denkt Nintendo nu nog 12,5 miljoen spelcomputers te verkopen in het huidige boekjaar.

De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de relatief oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven.

Gameverkoop

Verder verkocht Nintendo in totaal ruim 70 miljoen games, bijna 28 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf wijst erop dat de verkoop vorig jaar juist "extreem" goed was. Aanleiding daarvoor was onder andere The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, een game in de bekende Zelda-reeks, kwam destijds uit. Dit spel werd niet enkel los verkocht, maar ook in combinatie met speciaal daarvoor ontworpen Switch-consoles. De verkoop van deze bundels had vorig jaar een positieve impact op het totale aantal verkochte spelcomputers.

Die factoren ontbraken in de afgelopen periode, legt het bedrijf in een toelichting op de resultaten uit. "Daarnaast bevindt de Nintendo Switch zich nu in zijn achtste jaar sinds de lancering, waardoor de verkoopcijfers van zowel de hardware als de software aanzienlijk zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar." De omzet van het gameconcern daalde de afgelopen zes maanden met ruim een derde tot ruim 523 miljard yen, omgerekend zo'n 3,1 miljard euro. Onder de streep bleef daar ongeveer 108 miljard yen van over, bijna 60 procent minder dan vorig jaar.

Meer uit Financieel

Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

2 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

3 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

6 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

6 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

8 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

10 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

11 uur geleden