Verkoop Switch opnieuw gekelderd, Nintendo stelt verwachting bij
KYOTO (ANP) - Gameconcern Nintendo heeft de verkoop van zijn Switch-spelcomputer in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar zien kelderen. Het Japanse bedrijf verkocht in de maanden april tot en met september ruim 4,7 miljoen consoles, een jaar eerder waren dat er nog meer dan 6,8 miljoen. Nintendo heeft zijn verwachtingen voor de verkoop daardoor bijgesteld. Ook het aantal verkochte games liet een scherpe daling zien.
De verkoopdaling bij de Switch komt volledig voor rekening van het OLED-model, de best verkochte versie waarvan het beeld is uitgerust met een scherper scherm. Daarvan kelderde de verkoop met bijna 47 procent tot 2,5 miljoen. Van de standaard Nintendo Switch en de Switch Lite, een compacter handheld model, werden wel meer verkocht. Nintendo heeft de verkoopverwachtingen voor de Switch nu bijgesteld. Waar het bedrijf eerder nog uitging van 13,5 miljoen, denkt Nintendo nu nog 12,5 miljoen spelcomputers te verkopen in het huidige boekjaar.
De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de relatief oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven.
Gameverkoop
Verder verkocht Nintendo in totaal ruim 70 miljoen games, bijna 28 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf wijst erop dat de verkoop vorig jaar juist "extreem" goed was. Aanleiding daarvoor was onder andere The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, een game in de bekende Zelda-reeks, kwam destijds uit. Dit spel werd niet enkel los verkocht, maar ook in combinatie met speciaal daarvoor ontworpen Switch-consoles. De verkoop van deze bundels had vorig jaar een positieve impact op het totale aantal verkochte spelcomputers.
Die factoren ontbraken in de afgelopen periode, legt het bedrijf in een toelichting op de resultaten uit. "Daarnaast bevindt de Nintendo Switch zich nu in zijn achtste jaar sinds de lancering, waardoor de verkoopcijfers van zowel de hardware als de software aanzienlijk zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar." De omzet van het gameconcern daalde de afgelopen zes maanden met ruim een derde tot ruim 523 miljard yen, omgerekend zo'n 3,1 miljard euro. Onder de streep bleef daar ongeveer 108 miljard yen van over, bijna 60 procent minder dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
10 uur geleden