Verkoop Switch opnieuw gekelderd, Nintendo stelt verwachting bij
KYOTO (ANP) - Gameconcern Nintendo heeft de verkoop van zijn Switch-spelcomputer in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar zien kelderen. Het Japanse bedrijf verkocht in de maanden april tot en met september ruim 4,7 miljoen consoles, een jaar eerder waren dat er nog meer dan 6,8 miljoen. Nintendo heeft zijn verwachtingen voor de verkoop daardoor bijgesteld. Ook het aantal verkochte games liet een scherpe daling zien.
De verkoopdaling bij de Switch komt volledig voor rekening van het OLED-model, de best verkochte versie waarvan het beeld is uitgerust met een scherper scherm. Daarvan kelderde de verkoop met bijna 47 procent tot 2,5 miljoen. Van de standaard Nintendo Switch en de Switch Lite, een compacter handheld model, werden wel meer verkocht. Nintendo heeft de verkoopverwachtingen voor de Switch nu bijgesteld. Waar het bedrijf eerder nog uitging van 13,5 miljoen, denkt Nintendo nu nog 12,5 miljoen spelcomputers te verkopen in het huidige boekjaar.
De resultaten tonen de uitdagingen waarmee het bedrijf wordt geconfronteerd nu het worstelt met de stagnerende vraag naar de relatief oude Switch en de intense concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe console uiterlijk in maart te onthullen om de verkopen een impuls te geven.
Gameverkoop
Verder verkocht Nintendo in totaal ruim 70 miljoen games, bijna 28 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf wijst erop dat de verkoop vorig jaar juist "extreem" goed was. Aanleiding daarvoor was onder andere The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, een game in de bekende Zelda-reeks, kwam destijds uit. Dit spel werd niet enkel los verkocht, maar ook in combinatie met speciaal daarvoor ontworpen Switch-consoles. De verkoop van deze bundels had vorig jaar een positieve impact op het totale aantal verkochte spelcomputers.
Die factoren ontbraken in de afgelopen periode, legt het bedrijf in een toelichting op de resultaten uit. "Daarnaast bevindt de Nintendo Switch zich nu in zijn achtste jaar sinds de lancering, waardoor de verkoopcijfers van zowel de hardware als de software aanzienlijk zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar." De omzet van het gameconcern daalde de afgelopen zes maanden met ruim een derde tot ruim 523 miljard yen, omgerekend zo'n 3,1 miljard euro. Onder de streep bleef daar ongeveer 108 miljard yen van over, bijna 60 procent minder dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.
3 uur geleden