Verkoop nieuwe motorfietsen naar hoogste niveau sinds 2009
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen heeft vorig jaar het hoogste niveau bereikt sinds 2009, omdat door de coronacrisis de vraag naar individueel vervoer sterk is gestegen. Ook de verkoop van tweedehands motors zat daardoor stevig in de lift, aldus cijfers van RAI Vereniging, BOVAG en RDC.
De verkoop van nieuwe motorfietsen steeg met bijna 5 procent tot 14.622 stuks vergeleken met 2019. In het voorjaar zorgden de internationale lockdowns nog voor verstoringen bij de productie en toelevering van motorfietsen, waardoor winkels niet werden bevoorraad. Maar na de zomermaanden was een sterke inhaalslag te zien die tot het eind van het jaar aanhield. In december werden bijna 140 procent meer nieuwe motoren geregistreerd dan een jaar eerder.
Het Duitse BMW was afgelopen jaar het populairste nieuw verkochte motormerk met een marktaandeel van 17,4 procent, gevolgd door de Japanse merken Yamaha, Kawasaki en Honda en het Oostenrijkse KTM.
Ook fietsenverkoop toegenomen
Bij de vakhandel werd in 2020 het recordaantal van 52.175 tweedehands motorfietsen verkocht, wat 11 procent meer is dan in 2019. Ook hier was in maart een dip te zien, waarna de verkoop van tweedehands motorfietsen een duidelijke vlucht nam. In december was sprake van een verkoopstijging met bijna een kwart.
Ook de fietsenverkoop neemt toe door de coronacrisis en de toenemende behoefte aan individueel vervoer, nu veel mensen het openbaar vervoer mijden vanwege de virusuitbraak.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beƫindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
2 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
3 uur geleden