Verkoop nieuwe motorfietsen naar hoogste niveau sinds 2009
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen heeft vorig jaar het hoogste niveau bereikt sinds 2009, omdat door de coronacrisis de vraag naar individueel vervoer sterk is gestegen. Ook de verkoop van tweedehands motors zat daardoor stevig in de lift, aldus cijfers van RAI Vereniging, BOVAG en RDC.
De verkoop van nieuwe motorfietsen steeg met bijna 5 procent tot 14.622 stuks vergeleken met 2019. In het voorjaar zorgden de internationale lockdowns nog voor verstoringen bij de productie en toelevering van motorfietsen, waardoor winkels niet werden bevoorraad. Maar na de zomermaanden was een sterke inhaalslag te zien die tot het eind van het jaar aanhield. In december werden bijna 140 procent meer nieuwe motoren geregistreerd dan een jaar eerder.
Het Duitse BMW was afgelopen jaar het populairste nieuw verkochte motormerk met een marktaandeel van 17,4 procent, gevolgd door de Japanse merken Yamaha, Kawasaki en Honda en het Oostenrijkse KTM.
Ook fietsenverkoop toegenomen
Bij de vakhandel werd in 2020 het recordaantal van 52.175 tweedehands motorfietsen verkocht, wat 11 procent meer is dan in 2019. Ook hier was in maart een dip te zien, waarna de verkoop van tweedehands motorfietsen een duidelijke vlucht nam. In december was sprake van een verkoopstijging met bijna een kwart.
Ook de fietsenverkoop neemt toe door de coronacrisis en de toenemende behoefte aan individueel vervoer, nu veel mensen het openbaar vervoer mijden vanwege de virusuitbraak.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiƫle goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
5 uur geleden