Verkoop nieuwe campers naar record in 2019
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe kampeerwagens in Nederland is vorig jaar gestegen naar het hoogste niveau ooit. In totaal werden er 2074 stuks verkocht. Dat komt neer op een plus van 4,9 procent vergeleken met 2018, aldus cijfers van brancheorganisatie BOVAG.
Het is het zevende jaar op rij dat de verkoop van nieuwe campers toeneemt. Sinds 2013 is vrijwel sprake van een verdubbeling van de verkoop van nieuwe campers, aldus BOVAG. Daarnaast werden vorig jaar ook bijna 13.000 gebruikte campers verkocht, een toename van ruim 15 procent en een ruime verdubbeling ten opzichte van 2013.
Het aantal nieuw verkochte caravans in ons land bedroeg afgelopen jaar 7005 stuks. Dat is het hoogste verkoopniveau sinds 2012 en een toename van 5,8 procent ten opzichte van 2018. De afzet van tweedehands caravans was redelijk stabiel op meer dan 14.000 stuks.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
8 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
4 uur geleden