Verkoop nieuwe campers naar record in 2019
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe kampeerwagens in Nederland is vorig jaar gestegen naar het hoogste niveau ooit. In totaal werden er 2074 stuks verkocht. Dat komt neer op een plus van 4,9 procent vergeleken met 2018, aldus cijfers van brancheorganisatie BOVAG.
Het is het zevende jaar op rij dat de verkoop van nieuwe campers toeneemt. Sinds 2013 is vrijwel sprake van een verdubbeling van de verkoop van nieuwe campers, aldus BOVAG. Daarnaast werden vorig jaar ook bijna 13.000 gebruikte campers verkocht, een toename van ruim 15 procent en een ruime verdubbeling ten opzichte van 2013.
Het aantal nieuw verkochte caravans in ons land bedroeg afgelopen jaar 7005 stuks. Dat is het hoogste verkoopniveau sinds 2012 en een toename van 5,8 procent ten opzichte van 2018. De afzet van tweedehands caravans was redelijk stabiel op meer dan 14.000 stuks.
Meer uit Financieel
ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiƫle markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israƫl hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
48 minuten geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
5 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
6 uur geleden