Verkoop nieuwe bedrijfswagens EU in juni weer gedaald
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe bedrijfswagens in de Europese Unie is ook in juni gedaald. Dat komt volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA vooral door een lagere verkoop van bestelbusjes. De verkoop van vrachtwagens ging wel omhoog.
De totale verkoop van commerciële voertuigen, met ook tourbussen, daalde met ruim 22 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 144.210 stuks. De verkoop staat nu al langere tijd onder druk. Dat komt mede doordat de productie wordt gehinderd door een gebrek aan onderdelen, waaronder computerchips, en doordat leveringen vertraging oplopen. De verkoop van bestelbusjes, die goed zijn voor 80 procent van het totaal, nam met 27 procent af tot 115.080 stuks.
In de vier grootste EU-markten Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje waren zwakkere verkopen te zien. De Nederlandse verkoop van bedrijfsvoertuigen ging in juni licht omhoog, tot 7187 stuks.
Over de eerste zes maanden van dit jaar kromp de EU-verkoop van bedrijfsvoertuigen met ruim 20 procent. Voor Nederland ging het om een krimp van bijna 16 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
25 minuten geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De biedingsstrijd voor Metsera, een Amerikaanse start-up die experimentele medicijnen ontwikkelt voor gewichtsverlies en obesitasbehandelingen, lijkt te verhevigen. Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk, bekend van de diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, heeft zijn bod op het bedrijf flink verhoogd.
5 uur geleden