Verkoop nieuwe bedrijfswagens EU iets gestegen in november
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe bedrijfswagens in de Europese Unie heeft in november op jaarbasis een minieme stijging laten zien, van 0,1 procent tot 167.315 voertuigen. Dat meldde de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
De verkoop van bestelbusjes en bussen nam af, maar die van vrachtwagens nam toe ten opzichte van vorig jaar. Van de grote Europese automarkten waren in Italië en Duitsland vorige maand plussen te zien, maar in Spanje en Frankrijk zakte de verkoop van commerciële voertuigen. In Nederland ging het om een daling van ruim 9 procent.
Over de eerste elf maanden van dit jaar ligt de verkoop van bedrijfsvoertuigen met ruim 1,5 miljoen stuks nog altijd ruim 20 procent lager dan in dezelfde periode vorig jaar, als gevolg van de coronacrisis. In alle EU-landen ging de verkoop omlaag. Voor Nederland werd een krimp gemeten van meer dan 23 procent tot ruim 67.000 commerciële voertuigen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
37 minuten geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
4 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
16 uur geleden