
Verkoop nieuwe auto's opnieuw gedaald in mei
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in Nederland is in mei opnieuw gedaald. Dat melden autobrancheorganisaties RAI Vereniging en BOVAG en dataleverancier RDC. De verkoop zakte met 7,4 procent in vergelijking met een jaar eerder naar 23.507 nieuw geregistreerde personenauto's.
Door tekorten aan computerchips en andere onderdelen loopt de levering van nieuwe auto's vertraging op, wat de verkoop raakt. In totaal zijn er dit jaar 123.811 nieuwe personenauto’s geregistreerd in Nederland, wat 6,4 procent minder is dan in dezelfde periode van vorig jaar.
In mei waren Kia, Peugeot, Toyota, Volkswagen en Opel de meest registreerde automerken. Het meest registreerde model was de Peugeot 208.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Staalconcern Tata Steel is bang voor exportbeperkingen door de vorige maand aangekondigde Amerikaans-Britse handelsdeal, schrijft zakenkrant Financial Times. Sinds de sluiting van zijn twee hoogovens in Port Talbot vorig jaar importeert de Britse tak van Tata Steel staal van zusterbedrijven in India en Nederland voor verwerking in het Verenigd Koninkrijk om dit vervolgens naar klanten te verschepen. Dit zou echter in strijd kunnen zijn met Amerikaanse importregels die vereisen dat al het staal "gesmolten en gegoten" wordt in het land van waaruit het wordt geïmporteerd.
38 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz streeft naar een deal waarin de Verenigde Staten belastingvrij auto's kunnen exporteren naar Europa. In ruil daarvoor zou Europa dan hetzelfde aantal auto's zonder heffingen in de VS mogen invoeren. Dat heeft Merz gezegd tijdens een bijeenkomst in Berlijn, enkele uren na zijn terugkomst uit Washington.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Landelijke stakingen in België hebben dit jaar 180.000 reizigers op Brussels Airport gedupeerd. Dat hebben de luchthavenuitbater, Brussels Airlines en TUI fly vrijdag gemeld. De bedrijven roepen vakbonden op om vliegtuigpassagiers bij de volgende actiedag op 25 juni te ontzien.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla toonde vrijdag wat herstel op de aandelenbeurzen in New York, na de koersval een dag eerder. Beleggers hopen op een succesvolle verzoeningspoging tussen Donald Trump en Tesla-topman Elon Musk, na de hoogoplopende ruzie tussen de Amerikaanse president en zijn voormalig adviseur. Musk uitte donderdag flinke kritiek op Trumps belastingplan en riep op hem af te zetten. Trump dreigde daarop de overheidscontracten met Musks bedrijven stop te zetten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De banengroei in de Verenigde Staten is in mei duidelijk vertraagd te midden van alle onzekerheid door het handelsbeleid van president Donald Trump. Volgens nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid steeg het aantal banen buiten de landbouwsector vorige maand met 139.000, na een neerwaarts bijgestelde stijging van 147.000 in april.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank is definitief niet aansprakelijk voor de schade die reisorganisatie Oad heeft geleden door het faillissement van dat bedrijf in 2013. De Hoge Raad, de hoogste rechter in Nederland, oordeelde vrijdag dat de uitspraak van het hof hierover in stand blijft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie komt waarschijnlijk in de loop van dit jaar onder de 3 procent. Daarmee blijven de prijzen in ons land harder stijgen dan in veel andere Europese landen. Maar hoofdeconoom Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) is er wel "iets geruster" op dat de inflatie ook in Nederland uiteindelijk terugzakt naar het streefcijfer van 2 procent.
3 uur geleden