Verkoop nieuwe auto's EU flink gedaald in zomermaanden
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in de zomermaanden juli en augustus behoorlijk gedaald. In de voorgaande maanden steeg de verkoop juist nog sterk, aldus de Europese autobranchevereniging ACEA.
Volgens ACEA nam in juli de verkoop op jaarbasis met ruim 23 procent af en in augustus met 19 procent. In beide maanden daalde de verkoop in de grote EU-automarkten Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië. Voor Nederland ging het respectievelijk om dalingen van ruim 22 en meer dan 17 procent.
Waarschijnlijk speelt het gebrek aan computerchips in de auto-industrie een rol bij de gedaalde verkoop van nieuwe auto's. Vanwege die chiptekorten hebben autobouwers fabrieken moeten stilleggen, waardoor er minder nieuwe auto's snel beschikbaar zijn. Mensen kiezen daardoor vaker voor een tweedehands.
Over de eerste acht maanden van dit jaar is de verkoop in de EU wel gestegen, met 11 procent tot 6,8 miljoen nieuwe auto's in vergelijking met dezelfde periode een jaar geleden. In Nederland werd sinds begin dit jaar een min opgetekend van 3,4 procent op 211.569 nieuwe auto's.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
41 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
2 uur geledenLJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
13 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
19 uur geleden