Verkoop nieuwe auto's EU flink gedaald in zomermaanden
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in de zomermaanden juli en augustus behoorlijk gedaald. In de voorgaande maanden steeg de verkoop juist nog sterk, aldus de Europese autobranchevereniging ACEA.
Volgens ACEA nam in juli de verkoop op jaarbasis met ruim 23 procent af en in augustus met 19 procent. In beide maanden daalde de verkoop in de grote EU-automarkten Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië. Voor Nederland ging het respectievelijk om dalingen van ruim 22 en meer dan 17 procent.
Waarschijnlijk speelt het gebrek aan computerchips in de auto-industrie een rol bij de gedaalde verkoop van nieuwe auto's. Vanwege die chiptekorten hebben autobouwers fabrieken moeten stilleggen, waardoor er minder nieuwe auto's snel beschikbaar zijn. Mensen kiezen daardoor vaker voor een tweedehands.
Over de eerste acht maanden van dit jaar is de verkoop in de EU wel gestegen, met 11 procent tot 6,8 miljoen nieuwe auto's in vergelijking met dezelfde periode een jaar geleden. In Nederland werd sinds begin dit jaar een min opgetekend van 3,4 procent op 211.569 nieuwe auto's.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
8 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
12 uur geleden