Verkoop nieuwbouwhuizen met ruim twee derde gestegen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal verkochte nieuwbouwhuizen in Nederland is in het derde kwartaal van vorig jaar flink gestegen. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van eigen cijfers en die van het Kadaster. In juli, augustus en september 2024 zijn meer dan 6500 nieuwbouwwoningen verkocht, ruim 69 procent meer dan in die maanden een jaar eerder.
Daarmee is dit het vierde kwartaal op rij dat de verkopen op jaarbasis zijn gestegen, aldus het CBS. Vergeleken met het tweede kwartaal werden 7,2 procent meer nieuwbouwwoningen verkocht. Ook bestaande huizen kregen vaker een nieuwe eigenaar dan in 2023. Het aantal verkochte bestaande woningen steeg met meer dan 15 procent tot ruim 54.000.
Het CBS keek ook naar de verkoopprijzen van nieuwbouwhuizen. Die lagen in het derde kwartaal 3,6 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder en 2,9 procent hoger dan in het tweede kwartaal. Bestaande huizen stegen harder in prijs, 11 procent vergeleken met het derde kwartaal van 2023. Kopers moesten voor een nieuwbouwhuis gemiddeld 475.000 euro neerleggen en voor een bestaande woning 463.000 euro, aldus het CBS.
Afgezet tegen andere landen in Europa zijn de huizenprijzen in Nederland flink gestegen. De prijzen van nieuwbouw en bestaande huizen samen waren in het derde kwartaal 10,3 procent hoger dan een jaar eerder. Daarmee staat Nederland op de vijfde plaats als het gaat om de grootste prijsstijgingen. Alleen die in Bulgarije (16,5 procent), Polen (14,4 procent), Hongarije (13,4 procent) en Kroatiƫ (12,3 procent) namen harder toe. Huizen in Frankrijk, Finland, Luxemburg en Duitsland werden juist wat goedkoper.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
6 uur geleden