Verkoop nieuwbouwhuizen met ruim twee derde gestegen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal verkochte nieuwbouwhuizen in Nederland is in het derde kwartaal van vorig jaar flink gestegen. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van eigen cijfers en die van het Kadaster. In juli, augustus en september 2024 zijn meer dan 6500 nieuwbouwwoningen verkocht, ruim 69 procent meer dan in die maanden een jaar eerder.
Daarmee is dit het vierde kwartaal op rij dat de verkopen op jaarbasis zijn gestegen, aldus het CBS. Vergeleken met het tweede kwartaal werden 7,2 procent meer nieuwbouwwoningen verkocht. Ook bestaande huizen kregen vaker een nieuwe eigenaar dan in 2023. Het aantal verkochte bestaande woningen steeg met meer dan 15 procent tot ruim 54.000.
Het CBS keek ook naar de verkoopprijzen van nieuwbouwhuizen. Die lagen in het derde kwartaal 3,6 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder en 2,9 procent hoger dan in het tweede kwartaal. Bestaande huizen stegen harder in prijs, 11 procent vergeleken met het derde kwartaal van 2023. Kopers moesten voor een nieuwbouwhuis gemiddeld 475.000 euro neerleggen en voor een bestaande woning 463.000 euro, aldus het CBS.
Afgezet tegen andere landen in Europa zijn de huizenprijzen in Nederland flink gestegen. De prijzen van nieuwbouw en bestaande huizen samen waren in het derde kwartaal 10,3 procent hoger dan een jaar eerder. Daarmee staat Nederland op de vijfde plaats als het gaat om de grootste prijsstijgingen. Alleen die in Bulgarije (16,5 procent), Polen (14,4 procent), Hongarije (13,4 procent) en Kroatië (12,3 procent) namen harder toe. Huizen in Frankrijk, Finland, Luxemburg en Duitsland werden juist wat goedkoper.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
10 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
13 uur geleden