Verkoop nieuwbouwhuizen met ruim twee derde gestegen
DEN HAAG (ANP) - Het aantal verkochte nieuwbouwhuizen in Nederland is in het derde kwartaal van vorig jaar flink gestegen. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van eigen cijfers en die van het Kadaster. In juli, augustus en september 2024 zijn meer dan 6500 nieuwbouwwoningen verkocht, ruim 69 procent meer dan in die maanden een jaar eerder.
Daarmee is dit het vierde kwartaal op rij dat de verkopen op jaarbasis zijn gestegen, aldus het CBS. Vergeleken met het tweede kwartaal werden 7,2 procent meer nieuwbouwwoningen verkocht. Ook bestaande huizen kregen vaker een nieuwe eigenaar dan in 2023. Het aantal verkochte bestaande woningen steeg met meer dan 15 procent tot ruim 54.000.
Het CBS keek ook naar de verkoopprijzen van nieuwbouwhuizen. Die lagen in het derde kwartaal 3,6 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder en 2,9 procent hoger dan in het tweede kwartaal. Bestaande huizen stegen harder in prijs, 11 procent vergeleken met het derde kwartaal van 2023. Kopers moesten voor een nieuwbouwhuis gemiddeld 475.000 euro neerleggen en voor een bestaande woning 463.000 euro, aldus het CBS.
Afgezet tegen andere landen in Europa zijn de huizenprijzen in Nederland flink gestegen. De prijzen van nieuwbouw en bestaande huizen samen waren in het derde kwartaal 10,3 procent hoger dan een jaar eerder. Daarmee staat Nederland op de vijfde plaats als het gaat om de grootste prijsstijgingen. Alleen die in Bulgarije (16,5 procent), Polen (14,4 procent), Hongarije (13,4 procent) en Kroatië (12,3 procent) namen harder toe. Huizen in Frankrijk, Finland, Luxemburg en Duitsland werden juist wat goedkoper.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
8 uur geleden