Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop nieuwbouw koopwoningen stijgt door

Verkoop nieuwbouw koopwoningen stijgt door

VOORBURG (ANP) - De verkoop van nieuwbouw koopwoningen steeg in oktober verder door. Met 3313 verkochte woningen lag de afgelopen maand de verkoop 10 procent boven het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar. Dat meldt WoningBouwersNL, de branchevereniging van ontwikkelaars en bouwondernemers, op basis van verkoopcijfers van verzekeraars Woningborg, SWK en Bouwgarant.

Sinds de maand april is de belangstelling voor nieuwbouw koopwoningen toegenomen en ligt de verkoop elke maand "fors hoger dan het langjarig gemiddelde", merkt de vereniging. De nieuwbouwhuizen worden gekocht door huiseigenaren met veel overwaarde die profijt hebben van een lage rente, zegt Jannes van Loon, woningmarktonderzoeker bij WoningBouwersNL.

Tot en met de maand oktober kwam het totaal aantal verkopen dit jaar uit op 28.525 woningen, 14 procent meer dan een jaar geleden. Toen werden veel verkopen noodgedwongen uitgesteld door de impasse op de woningmarkt door de stikstofcrisis en de problemen door PFAS, de giftige stoffengroep in de bodem.

Zorgen over de toekomst

WoningBouwersNL verwacht dat de laatste twee maanden van dit jaar de verkopen op eenzelfde lijn zullen zitten met het gemiddelde de afgelopen vijf jaar. De vereniging schat de totale verkoop van nieuwbouw koopwoningen dit jaar op 34.000 tot 35.000 woningen.

Volgens de vereniging treft de coronacrisis de kopers van nieuwbouwwoningen nauwelijks, omdat dit vaak mensen zijn met een vaste baan. De belangstelling voor nieuwbouwwoningen ligt dit jaar 30 tot 50 procent hoger dan vorig jaar, blijkt uit cijfers van Nieuwbouw Nederland, een website die het aantal nieuwbouwprojecten bijhoudt.

De vereniging uit nog wel zorgen over de toekomst. Zo wijzen gemeenten te weinig bouwlocaties toe om de woningbouwproductie te kunnen opvoeren en zijn er meer aanvullende, lokale regels die bouwprojecten duur en complex maken, waarschuwt de vereniging.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

4 minuten geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

51 minuten geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

1 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

1 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

3 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

3 uur geleden