
Verkoop jam en mueslirepen levert Hero meer op
ZÜRICH (ANP) - De Zwitserse voedingsmiddelenproducent Hero heeft dankzij verdere prijsverhogingen voor het derde jaar op rij de omzet flink opgevoerd. De maker van Cassis-frisdrank profiteerde het meest van gezonde snacks zoals B'tween-mueslirepen. Ook onder meer jam en babyvoeding leverden meer op.
Babyvoeding blijft met 40 procent van de omzet verreweg de belangrijkste categorie. De verkopen van melkpoeder stegen met liefst meer dan de helft door gunstige ontwikkelingen in Egypte. Het bedrijfsonderdeel waar jam onder valt is goed voor 20 procent van de verkopen, gezonde snacks zijn goed voor 17 procent. In Nederland is Hero ook bekend van de frisdrank Cassis.
De omzet kwam in 2024 uit op omgerekend zo'n 1,3 miljard euro, een groei van 10 procent. De jaren ervoor gingen er ook al omzetstijgingen van 11 en 13 procent de boeken in.
'Sterke groei'
"Voor het derde jaar op rij kunnen we sterke groei rapporteren. Onze resultaten laten duidelijk zien dat de strategische beslissingen van de afgelopen jaren vruchten afwerpen", zei topman Rob Versloot in een toelichting. Volgens financieel directeur Karsten Boyens komt de verbeterde winstmarge door Hero's "prijsbeleid, het efficiënter maken van de toeleveringsketen en focus op de kerncategorieën".
Het in 1886 opgerichte Hero werd in 1914 actief in Nederland, met de oprichting van Hero Conserven in Breda. In 1987 nam het Zwitserse bedrijf jamfabriek De Betuwe over.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Ook zei president Donald Trump dat hij de hoge heffingen op Chinese goederen kan verlagen als de handelsgesprekken tussen China en de VS in Zwitserland komend weekend goed verlopen en dat beleggers nu aandelen moeten kopen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.
11 uur geledenSOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.
11 uur geleden