Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop illegale Chinese fatbikes verpest imago, vindt fabrikant

Verkoop illegale Chinese fatbikes verpest imago, vindt fabrikant

DOETINCHEM (ANP) - De verkoop van illegale, makkelijk op te voeren fatbikes door Chinese fabrikanten verpest het imago van de fietsen. Dat stelt Niels Willems, medeoprichter van fatbikefabrikant Brekr en initiatiefnemer van het Convenant Veilige Fatbikes samen met drie andere Nederlandse fabrikanten. De fatbike wint snel aan populariteit in Nederland, maar onterecht is het beeld ontstaan dat het een onveilige fiets is, aldus Willems, die inschat dat dit jaar al 50.000 fatbikes zijn gekocht in Nederland.

In de illegale Chinese exemplaren zit een sterkere motor dan in de fietsen die hij zelf verkoopt, zegt hij. "Voor de wet is het een bromfiets, maar zij brengen het op de markt als e-bike. Het zijn fietsen die makkelijk opgevoerd kunnen worden. Dat mag gewoon niet." Ook zijn ze niet duur, wat de fatbikes uit China aantrekkelijk maakt voor de jeugd, aldus Willems.

Maandagochtend greep de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in door beslag te leggen op zo'n 3500 fatbikes van Chinese makelij. Die fietsen voldoen mogelijk niet aan de wettelijke eisen en kunnen een risico vormen voor de veiligheid van de berijders en andere mensen in het verkeer, zei de inspectie. Ook het op de markt brengen van deze fatbikes is stilgelegd.

TikTok

De fatbikes uit China komen met "tienduizenden" Nederland binnen, volgens de fatbikemaker. Ze zijn te koop op de zwarte markt of online, bijvoorbeeld via TikTok. "Er zijn weinig goede fietsenzaken die de illegale fietsen verkopen."

Naast dat het product illegaal is door de verboden, sterkere motor, ontduiken de Chinese fabrikanten ook de antidumpingheffing die Chinese fabrikanten moeten betalen om hun producten op de Europese markt te verkopen, denkt Willems. Hierdoor kunnen de fietsen veelal voor minder dan 1000 euro worden aangeboden.

Willems juicht namens het convenant de actie van de ILT toe. "Wij dringen er bij de overheid juist op aan dat er maatregelen genomen worden om de veiligheid te vergroten. Onze fietsen voldoen aan alle Europese regels en het is vervelend dat anderen zich daar niet aan houden."

Meer uit Financieel

Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

1 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

1 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

3 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

3 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

3 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

3 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

4 uur geleden