Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop illegale Chinese fatbikes verpest imago, vindt fabrikant

Verkoop illegale Chinese fatbikes verpest imago, vindt fabrikant

DOETINCHEM (ANP) - De verkoop van illegale, makkelijk op te voeren fatbikes door Chinese fabrikanten verpest het imago van de fietsen. Dat stelt Niels Willems, medeoprichter van fatbikefabrikant Brekr en initiatiefnemer van het Convenant Veilige Fatbikes samen met drie andere Nederlandse fabrikanten. De fatbike wint snel aan populariteit in Nederland, maar onterecht is het beeld ontstaan dat het een onveilige fiets is, aldus Willems, die inschat dat dit jaar al 50.000 fatbikes zijn gekocht in Nederland.

In de illegale Chinese exemplaren zit een sterkere motor dan in de fietsen die hij zelf verkoopt, zegt hij. "Voor de wet is het een bromfiets, maar zij brengen het op de markt als e-bike. Het zijn fietsen die makkelijk opgevoerd kunnen worden. Dat mag gewoon niet." Ook zijn ze niet duur, wat de fatbikes uit China aantrekkelijk maakt voor de jeugd, aldus Willems.

Maandagochtend greep de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in door beslag te leggen op zo'n 3500 fatbikes van Chinese makelij. Die fietsen voldoen mogelijk niet aan de wettelijke eisen en kunnen een risico vormen voor de veiligheid van de berijders en andere mensen in het verkeer, zei de inspectie. Ook het op de markt brengen van deze fatbikes is stilgelegd.

TikTok

De fatbikes uit China komen met "tienduizenden" Nederland binnen, volgens de fatbikemaker. Ze zijn te koop op de zwarte markt of online, bijvoorbeeld via TikTok. "Er zijn weinig goede fietsenzaken die de illegale fietsen verkopen."

Naast dat het product illegaal is door de verboden, sterkere motor, ontduiken de Chinese fabrikanten ook de antidumpingheffing die Chinese fabrikanten moeten betalen om hun producten op de Europese markt te verkopen, denkt Willems. Hierdoor kunnen de fietsen veelal voor minder dan 1000 euro worden aangeboden.

Willems juicht namens het convenant de actie van de ILT toe. "Wij dringen er bij de overheid juist op aan dat er maatregelen genomen worden om de veiligheid te vergroten. Onze fietsen voldoen aan alle Europese regels en het is vervelend dat anderen zich daar niet aan houden."

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

1 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

2 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

3 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

5 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

7 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

21 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden