Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop huishoudtak Philips afgerond

Verkoop huishoudtak Philips afgerond

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft de verkoop van zijn divisie voor huishoudelijke apparaten afgerond. Het technologieconcern maakte afgelopen voorjaar bekend de tak die onder andere koffiezetapparaten, strijkijzers en stofzuigers maakt over te doen aan de Chinese investeerder Hillhouse Capital. Philips houdt ongeveer 3 miljard euro over aan de deal.

Philips had de huishoudtak begin vorig jaar in de etalage gezet, omdat die niet meer aansloot bij de belangrijkste activiteiten van het bedrijf. De onderneming richt zich op zorgtechnologie en persoonlijke verzorging. Eerder nam Philips ook al afscheid van de verlichtingstak, die als het losse bedrijf Signify doorging. Ook stopte het met de productie van zaken als televisies en audio-apparatuur.

De huishoudtak van Philips had afgelopen jaar een omzet van 2,2 miljard euro. Philips meldde eerder dat het onderdeel in Nederland gevestigd blijft met een hoofdkantoor in Amsterdam. Wereldwijd werken er 7000 mensen in meer dan honderd landen. In Nederland gaat het om ongeveer achthonderd mensen, die allemaal hun baan houden. Daarvan werken er ongeveer tweehonderd in Drachten en de rest in de regio Amsterdam.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak na nieuw slotrecord Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

15 minuten geleden
Agentschap wil minstens kwart Duits spoor open voor concurrentie

BONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.

17 minuten geleden
Bloomberg: Shell nadert verkoop pompstations Zuid-Afrika

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.

2 uur geleden
Streamingdiensten boeken voor het eerst meer omzet dan tv

ZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.

3 uur geleden
FNV noemt halvering grondafhandelbedrijven op Schiphol historisch

SCHIPHOL (ANP) - FNV noemt de halvering van het aantal grondafhandelbedrijven op Schiphol een "historische stap". Volgens de vakbond kiest de luchthaven daarmee voor minder concurrentie tussen bagage- en passagiersafhandelaars, wat leidt tot minder werkdruk en meer rust op de werkvloer.

3 uur geleden
Verzekeraar ASR biedt excuses aan voor slavernijverleden

UTRECHT (ANP) - Verzekeraar ASR heeft excuses aangeboden voor het slavernijverleden van rechtsvoorgangers van het bedrijf. Die voorlopers waren betrokken bij het slavernijsysteem en kolonialisme, onder andere door slavenschepen te verzekeren. Dat meldt ASR na de publicatie van een onderzoek naar het slavernijverleden van het bedrijf.

3 uur geleden
Indonesische zakenman schuldig bevonden in corruptiezaak

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een voormalige Indonesische minister en medeoprichter van taxidienst Gojek is in Indonesiƫ schuldig bevonden aan corruptie. Nadiem Makarim kreeg tien jaar cel opgelegd vanwege de aankoop van Google-laptops voor scholen tijdens de coronapandemie. De zaak wordt gezien als test voor de rechtszekerheid in Indonesiƫ.

3 uur geleden