Verkoop gebruikte campers en caravans stijgt naar recordhoogte
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van tweedehands caravans en campers door de vakhandel is in het eerste kwartaal van dit jaar naar recordhoogte gestegen. Volgens cijfers van BOVAG, Kampeer & Caravan Industrie (KCI) en RDC werden in de meetperiode 3411 gebruikte caravans verkocht, 8 procent meer dan een jaar eerder en het meest sinds het begin van de metingen in 2007. Van de gebruikte campers werden er 4079 verkocht, wat een plus van 7 procent was.
Tussen particulieren onderling ging het om bijna 6000 caravans. Dat aantal lag nagenoeg gelijk aan de aantallen van een jaar eerder. De handel in campers tussen particulieren steeg met 2,5 procent tot krap 4000 transacties. Het is volgens de Bovag en RDC niet eerder voorgekomen dat de vakhandel meer gebruikte campers verkocht dan door particulieren onderling.
De verkoop van nieuwe caravans trok in de eerste maanden van dit jaar eveneens aan. Met 1634 verkochte exemplaren was sprake van het beste kwartaal in tien jaar tijd. Op jaarbasis stegen de verkopen van nieuwe caravans met 6 procent.
In de camperbranche laten de problemen met de productie zich voelen. Door leveringsproblemen en tekorten daalde het aantal afgeleverde nieuwe kampeerauto's met 14 procent tot 574.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
11 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
12 uur geleden