
'Verkoop games en spelcomputers in VS naar record door corona'
NEW YORK (ANP/AFP) - De verkoop van videogames, spelcomputers en accessoires in de Verenigde Staten is vorig jaar naar een recordniveau gestegen omdat mensen vertier zochten terwijl ze aan huis waren gekluisterd door de coronapandemie. Volgens marktonderzoeker NPD werd in 2020 voor een bedrag van 56,9 miljard dollar, omgerekend 47 miljard euro, uitgegeven door Amerikanen aan games en consoles.
Dat is een stijging van 27 procent ten opzichte van 2019. Daarvan werd 7,7 miljard dollar gespendeerd in december vanwege de feestdagen, het hoogste bedrag ooit en een kwart meer dan een jaar eerder. In de cijfers zijn uitgaven aan games op smartphones niet meegerekend.
De best verkochte spelcomputer in de VS was afgelopen jaar de Nintendo Switch, gevolgd door de PlayStation 5 van Sony die in november werd uitgebracht. Die maand kwam ook de nieuwste Xbox van Microsoft op de markt. Het best verkochte spel was Call of Duty: Black Ops - Cold War, aldus de onderzoekers.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump hintte maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de Verenigde Staten met China een akkoord hebben bereikt over TikTok. Er is "een deal bereikt over een 'bepaald' bedrijf dat jongeren in ons land heel graag wilden redden. Ze zullen heel blij zijn!", schrijft Trump.
5 minuten geledenTILBURG (ANP) - Leden van vakbond VVMC hebben ingestemd met de nieuwe cao bij de NS. Daarmee is definitief een einde gekomen aan stakingen op het spoor. Eerder op de dag werd al bekend dat leden van FNV met een ruime meerderheid voor het cao-akkoord hadden gestemd.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil in cao-onderhandelingen komend jaar inzetten op een loonsverhoging van 6 procent. Die eis is volgens de vakbond stevig, maar nodig voor een verbetering van de koopkracht. "Na jaren van stilstand is het hoog tijd dat mensen er daadwerkelijk op vooruit gaan", stelt interim cao-coördinator Jacqie van Stigt van FNV.
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft vele tientallen vluchten op woensdag geannuleerd, is te zien op de website van Schiphol. Vakbonden CNV en FNV hebben die dag een staking bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij aangekondigd. Medewerkers die bagage in- en uitladen, vliegtuigen verslepen of reizigers te woord staan, leggen woensdagochtend vier uur lang het werk neer.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse wapenfabrikant Rheinmetall stapt in marinescheepsbouw. Het snelgroeiende defensiebedrijf, een van de grootste van Europa, koopt een belangrijke militaire werf in Noord-Duitsland.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia heeft de Chinese mededingingswetten overtreden. Dat meldt de Chinese markttoezichthouder in een korte verklaring na afronding van een eerste onderzoek naar het bedrijf. In de verklaring van één zin werd geen verdere toelichting gegeven.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Leden van FNV hebben in ruime meerderheid voor het cao-akkoord gestemd dat de vakbond heeft gesloten met de NS. Dat heeft FNV maandag bekendgemaakt. De moeizame onderhandelingen over de nieuwe cao leidden eerder dit jaar tot stakingen op het spoor, met grote gevolgen voor treinreizigers.
4 uur geleden