Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verkoop games en spelcomputers in VS naar record door corona'

'Verkoop games en spelcomputers in VS naar record door corona'

NEW YORK (ANP/AFP) - De verkoop van videogames, spelcomputers en accessoires in de Verenigde Staten is vorig jaar naar een recordniveau gestegen omdat mensen vertier zochten terwijl ze aan huis waren gekluisterd door de coronapandemie. Volgens marktonderzoeker NPD werd in 2020 voor een bedrag van 56,9 miljard dollar, omgerekend 47 miljard euro, uitgegeven door Amerikanen aan games en consoles.

Dat is een stijging van 27 procent ten opzichte van 2019. Daarvan werd 7,7 miljard dollar gespendeerd in december vanwege de feestdagen, het hoogste bedrag ooit en een kwart meer dan een jaar eerder. In de cijfers zijn uitgaven aan games op smartphones niet meegerekend.

De best verkochte spelcomputer in de VS was afgelopen jaar de Nintendo Switch, gevolgd door de PlayStation 5 van Sony die in november werd uitgebracht. Die maand kwam ook de nieuwste Xbox van Microsoft op de markt. Het best verkochte spel was Call of Duty: Black Ops - Cold War, aldus de onderzoekers.

Meer uit Financieel

Auto of motor steeds vaker onderwerp van juridisch geschil

TILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.

38 minuten geleden
Impact Iranoorlog op energierekeningen beperkt, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De Iranoorlog zorgt voor hogere energieprijzen, maar de impact op de energierekening van Nederlandse huishoudens is "vooralsnog beperkt". Dat constateert ABN AMRO op basis van eigen gegevens. Met behulp van geanonimiseerde transactiedata van klanten volgden economen van de bank de daadwerkelijke energiebetalingen van circa 1 miljoen huishoudens.

38 minuten geleden
Meta-topman Mark Zuckerberg koopt kasteel in Ierland

DUBLIN (ANP/RTR/BELGA) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft in Ierland een 19e-eeuws neogotisch kasteel gekocht. Zijn nieuwe optrekje kijkt uit over een rivier in het zuidoosten van Ierland, op zo'n 200 kilometer afstand van het Europese hoofdkantoor van het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.

1 uur geleden
Wall Street omlaag door aanhoudende onrust op obligatiemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met verliezen gesloten door aanhoudende onrust op de obligatiemarkt, waar de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Een nieuwe toezegging van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de rente omlaag te krijgen, leek weinig effect te hebben.

2 uur geleden
VS eerder over op winterbenzine om prijs aan pomp te drukken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump staat toe dat er eerder wordt overgeschakeld op de verkoop van winterbenzine in de Verenigde Staten. Dit is de jongste maatregel van Washington om de brandstofkosten voor gewone Amerikanen te drukken en de zorgen over de brandstoflevering, die zijn aangewakkerd door de oorlog in het Midden-Oosten, te verlichten.

2 uur geleden
Bloomberg: Anthropic wil recordbeursgang SpaceX overtreffen

NEW YORK (ANP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, verwacht de recordbeursgang van SpaceX in omvang te evenaren of zelfs te overtreffen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Bitcoin voor het eerst in ruim twee maanden voorbij 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is voor het eerst in ruim twee maanden meer waard dan 70.000 dollar. De koersstijging volgt op stappen van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de Amerikaanse obligatierentes te verlagen. Ook reageerden handelaren op een ontmoeting tussen president Donald Trump en bestuurders uit de cryptosector.

5 uur geleden