Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop failliet Stella Fietsen leverde bijna 10 miljoen euro op

Verkoop failliet Stella Fietsen leverde bijna 10 miljoen euro op

NUNSPEET (ANP) - De doorstart van de failliete e-bikeverkoper Stella Fietsen heeft ruim 9,8 miljoen euro opgeleverd. Dat staat in het eerste verslag van de curator over de afwikkeling van het faillissement van het bedrijf, dat ooit gold als een van de grootste fabrikanten van elektrische fietsen van Nederland.

Begin deze maand werd bekend dat investeringsmaatschappij Scheybeeck samen met Ilias Salhi investeren in een doorstart "in afgeslankte vorm" van het fietsbedrijf uit Nunspeet. Voor veel van de ongeveer 450 werknemers van Stella zal geen werk zijn bij die doorstart, liet de investeerder weten.

De verkoopsom van bijna 10 miljoen euro is lager dan alle schulden die Stella achterliet bij het faillissement. Schuldeisers hadden samen 28 miljoen euro tegoed, blijkt uit een inventarisatie van de curator. Bij de Belastingdienst had het fietsbedrijf een schuld uitstaan van ruim 8 miljoen euro. De fiscus staat bij faillissementen vooraan in de rij om geld terug te krijgen.

Nasleep coronapandemie

Het in 2011 opgerichte Stella kampte al jaren met verliezen. Net als veel andere e-bikefabrikanten verslechterde de situatie door de nasleep van de coronapandemie. Tijdens de wereldwijde virusuitbraak steeg de vraag naar elektrische fietsen, maar in de jaren daarna zakte die weer in. Fietsfabrikanten zaten daardoor met grote onverkochte voorraden die drukten op de financiën. Stella had daarbij ook last van concurrentie van goedkopere merken.

De toenmalige eigenaar van Stella, investeringsfonds DMEP van voormalig keukenverkoper Ben Mandemakers, stortte meerdere keren kapitaal bij om het bedrijf overeind te houden. Vorige maand werd bekend dat de investeerder dit niet langer verantwoord vond en Stella uitstel van betaling moest aanvragen. De winkels van het e-bikemerk blijven naar verwachting tot 1 maart dicht.

Meer uit Financieel

Techgraadmeter Nasdaq herstelt op Wall Street na koersdreun

NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.

33 minuten geleden
Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

1 uur geleden
ACM-onderzoek mogelijk misbruik Biogen machtspositie MS-medicatie

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is een onderzoek gestart naar geneesmiddelenfabrikant Biogen. Het bedrijf heeft mogelijk zijn machtspositie rondom medicatie voor multiple sclerose (MS) misbruikt. De waakhond onderzoekt de wijze waarop Biogen bloedtesten beschikbaar stelt. Dit kan gevolgen hebben voor prijs, aanbod en keuzevrijheid.

3 uur geleden
Tesla stopt in Texas met productie Cybertruck

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla is van plan in de loop van volgend jaar te stoppen met de productie van de Cybertruck in zijn grote fabriek in Texas, heeft topman Elon Musk gezegd. Het futuristische model werd ooit aangeprezen als concurrent van de pickups van gevestigde autofabrikanten, maar slaagde er maar niet in de massamarkt te veroveren.

3 uur geleden
Brussel: persoonlijke TikTok-feed schadelijk voor mentaal welzijn

BRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.

4 uur geleden
Funderingsspecialist Sif vreest voor voortbestaan

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.

5 uur geleden
Chinese CO2-uitstoot daalt sterkst sinds corona, ziet denktank

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.

5 uur geleden