Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop failliet Stella Fietsen leverde bijna 10 miljoen euro op

Verkoop failliet Stella Fietsen leverde bijna 10 miljoen euro op

NUNSPEET (ANP) - De doorstart van de failliete e-bikeverkoper Stella Fietsen heeft ruim 9,8 miljoen euro opgeleverd. Dat staat in het eerste verslag van de curator over de afwikkeling van het faillissement van het bedrijf, dat ooit gold als een van de grootste fabrikanten van elektrische fietsen van Nederland.

Begin deze maand werd bekend dat investeringsmaatschappij Scheybeeck samen met Ilias Salhi investeren in een doorstart "in afgeslankte vorm" van het fietsbedrijf uit Nunspeet. Voor veel van de ongeveer 450 werknemers van Stella zal geen werk zijn bij die doorstart, liet de investeerder weten.

De verkoopsom van bijna 10 miljoen euro is lager dan alle schulden die Stella achterliet bij het faillissement. Schuldeisers hadden samen 28 miljoen euro tegoed, blijkt uit een inventarisatie van de curator. Bij de Belastingdienst had het fietsbedrijf een schuld uitstaan van ruim 8 miljoen euro. De fiscus staat bij faillissementen vooraan in de rij om geld terug te krijgen.

Nasleep coronapandemie

Het in 2011 opgerichte Stella kampte al jaren met verliezen. Net als veel andere e-bikefabrikanten verslechterde de situatie door de nasleep van de coronapandemie. Tijdens de wereldwijde virusuitbraak steeg de vraag naar elektrische fietsen, maar in de jaren daarna zakte die weer in. Fietsfabrikanten zaten daardoor met grote onverkochte voorraden die drukten op de financiƫn. Stella had daarbij ook last van concurrentie van goedkopere merken.

De toenmalige eigenaar van Stella, investeringsfonds DMEP van voormalig keukenverkoper Ben Mandemakers, stortte meerdere keren kapitaal bij om het bedrijf overeind te houden. Vorige maand werd bekend dat de investeerder dit niet langer verantwoord vond en Stella uitstel van betaling moest aanvragen. De winkels van het e-bikemerk blijven naar verwachting tot 1 maart dicht.

Meer uit Financieel

KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

SCHIPHOL (ANP) - KLM gaat een kort geding aanspannen met een verzoek aan de rechter om de staking van grondpersoneel volgende week woensdag te verbieden. "We zijn teleurgesteld dat CNV het grondpersoneel oproept om volgende week woensdag te gaan staken, terwijl we de bonden afgelopen vrijdag hebben laten weten de nullijn los te laten en met een loonbod te komen dat we vandaag bespreken", zegt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij.

13 minuten geleden
CNV: grondpersoneel KLM gaat woensdag alsnog 8 uur staken

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM gaat volgende week woensdag alsnog staken, meldt CNV. De staking gaat acht uur duren, van 14.00 tot 22.00 uur. "We willen dat KLM met iets concreets komt voor het grondpersoneel. Voor vage toezeggingen kopen we niets", stelt de vakbond. Een woordvoerster van KLM kon nog niet direct inhoudelijk reageren.

1 uur geleden
Consumentenbond: deurverkopers overtreden massaal gedragsregels

DEN HAAG (ANP) - Deurverkopers lappen gedragsregels massaal aan hun laars, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Ze negeren nee-stickers, dringen aan wanneer iemand geen interesse toont en proberen met leugens bij mensen binnen te komen.

1 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

4 uur geleden
ING: ruim helft Nederlanders gebruikt AI, banenangst groeit

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.

4 uur geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

9 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

10 uur geleden