Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop elektrische scooters flink in de lift

Verkoop elektrische scooters flink in de lift

BUNNIK (ANP) - De verkoop van elektrische snorfietsen en scooters zat in het eerste kwartaal flink in de lift ondanks de coronacrisis. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging werden er bijna twee derde meer van dit soort snorfietsen verkocht dan een jaar terug. Elektrische scooters werden dik een derde meer aan de man gebracht.

Dankzij deze verkoopspurt bleef de totale markt voor snor- en bromfietsen stabiel met 12.419 geregistreerde exemplaren. Daarbij was sprake van 1788 elektrische snorfietsen en 2520 elektrische scooters. De branche moest het vooral hebben van de maanden januari en februari. In maart gingen de verkopen wel stevig omlaag als gevolg van de virusuitbraak. De maandverkopen bleven toen over de gehele linie zo'n 18 tot 19 procent achter bij een jaar terug.

De toegenomen populariteit van de elektrische modellen zou onder meer komen doordat de actieradius en de kwaliteit de laatste jaren duidelijk is verbeterd. Daarnaast dienen nieuwe snorfietsen volgens het Klimaatakkoord vanaf 2025 alleen nog maar elektrisch te zijn aangedreven.

Onzeker

Komende periode is het nog onzeker hoe de markt zich ontwikkelt. BOVAG en RAI Vereniging constateren dat de behoefte aan individueel vervoer in de nieuwe '1,5 metersamenleving' toeneemt of hoogstwaarschijnlijk toe zal nemen. De scooter neemt hierin een belangrijke plaats in, denken ze.

De organisaties benadrukken verder dat het gros van de scooterdealers en werkplaatsen nog gewoon open is. Wel kan de levering van nieuwe modellen langer op zich laten wachten, aangezien veel bedrijven in de scooterindustrie en toeleveranciers stilliggen.

Meer uit Financieel

Makelaars zien vaker vertraging huizenbouw om vol stroomnet

UTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.

19 minuten geleden
VEH vreest hogere energierekening bij tijdsafhankelijk nettarief

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.

48 minuten geleden
Frankrijk biedt boeren renteloze leningen aan na hete zomer

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk stelt renteloze leningen ter waarde van 2 miljard euro beschikbaar aan boeren. Dat meldt het Franse ministerie van Landbouw. Franse boeren zagen gewassen en weilanden afgelopen zomer verwoest worden door hittegolven, droogte en branden.

1 uur geleden
Energiebedrijven waken voor betaalbaarheid voorstel nettarieven

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven begrijpen het voorstel van toezichthouder ACM voor tijdsafhankelijke nettarieven voor huishoudens en kleine bedrijven. "Cruciale voorwaarde is wel dat de invoering begrijpelijk en betaalbaar blijft", reageert koepelorganisatie Energie-Nederland.

1 uur geleden
ACM wil tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten. Sommige huishoudens zijn hierdoor straks wel honderden euro's per jaar extra kwijt.

1 uur geleden
Na jaren weer meer bestellingen bij Thuisbezorgd-moeder

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.

2 uur geleden
Meer keuze woningzoekers door groter aanbod, huizenprijs daalt

UTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.

2 uur geleden