Verkoop elektrische scooters flink in de lift
BUNNIK (ANP) - De verkoop van elektrische snorfietsen en scooters zat in het eerste kwartaal flink in de lift ondanks de coronacrisis. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging werden er bijna twee derde meer van dit soort snorfietsen verkocht dan een jaar terug. Elektrische scooters werden dik een derde meer aan de man gebracht.
Dankzij deze verkoopspurt bleef de totale markt voor snor- en bromfietsen stabiel met 12.419 geregistreerde exemplaren. Daarbij was sprake van 1788 elektrische snorfietsen en 2520 elektrische scooters. De branche moest het vooral hebben van de maanden januari en februari. In maart gingen de verkopen wel stevig omlaag als gevolg van de virusuitbraak. De maandverkopen bleven toen over de gehele linie zo'n 18 tot 19 procent achter bij een jaar terug.
De toegenomen populariteit van de elektrische modellen zou onder meer komen doordat de actieradius en de kwaliteit de laatste jaren duidelijk is verbeterd. Daarnaast dienen nieuwe snorfietsen volgens het Klimaatakkoord vanaf 2025 alleen nog maar elektrisch te zijn aangedreven.
Onzeker
Komende periode is het nog onzeker hoe de markt zich ontwikkelt. BOVAG en RAI Vereniging constateren dat de behoefte aan individueel vervoer in de nieuwe '1,5 metersamenleving' toeneemt of hoogstwaarschijnlijk toe zal nemen. De scooter neemt hierin een belangrijke plaats in, denken ze.
De organisaties benadrukken verder dat het gros van de scooterdealers en werkplaatsen nog gewoon open is. Wel kan de levering van nieuwe modellen langer op zich laten wachten, aangezien veel bedrijven in de scooterindustrie en toeleveranciers stilliggen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
22 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
5 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
8 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geleden