Verkoop elektrische auto's in EU hard gedaald
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de Europese Unie is vorige maand met 9,5 procent gedaald tot 130.757 stuks, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Vooral in de grote automarkten Duitsland (min 21,8 procent) en Frankrijk (min 24,4 procent) was de daling bijzonder groot. Sinds het begin van het jaar zijn er 5,4 procent minder elektrisch aangedreven auto's verkocht in de EU.
In Nederland, waar veel bedrijven werknemers verplichten een elektrische auto te kiezen als auto van de zaak, ging de verkoop met bijna 42 procent omhoog. Het marktaandeel van auto's met batterijen in de EU daalde dit jaar tot 15 procent, van 16,3 procent vorig jaar. Wereldwijd staat de vraag naar deze auto's onder druk, mede doordat steeds meer overheden hun subsidies voor elektrische voertuigen afbouwen.
Daarnaast spelen de hoge aanschafprijs, de sterke afschrijving, de beperkte actieradius en twijfels over de levensduur van de batterij een belangrijke rol. Ook zijn sommige consumenten sceptisch over de milieu-impact van de batterijproductie, de winning van grondstoffen en het recyclingproces van de accu's.
De totale autoverkopen in de EU namen dit jaar licht toe, met 0,4 procent tot 9,7 miljoen stuks.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse huishoudens heeft vertrouwen in financiële instellingen zoals banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Het vertrouwen blijft daarmee stabiel vergeleken met vorig jaar, aldus de centrale bank op basis van jaarlijks onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.
3 uur geledenZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Siemens heeft in het afgelopen gebroken boekjaar opnieuw een recordwinst behaald. Het Duitse industrieconcern profiteerde onder meer van de verkoopopbrengst van het onderdeel Innomotics, dat zware elektromotoren voor schepen en mijnbouwapparatuur maakt. Die verkoop was onderdeel van de strategie van Siemens om te stoppen met de productie van zware machines en zich te richten op softwaregestuurde productlijnen met hogere winstmarges.
4 uur geleden