Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop Amsterdamse afvalverwerker AEB begonnen

Verkoop Amsterdamse afvalverwerker AEB begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Geïnteresseerde partijen kunnen vanaf deze donderdag bieden op de Amsterdamse afvalverwerker AEB. De gemeente verkoopt haar belang van 100 procent in het bedrijf, dat de afgelopen jaren vaak in het nieuws was vanwege verscheidene perikelen.

De problemen bij AEB zijn nu voorbij, zegt wethouder Victor Everhardt (Deelnemingen): "AEB en de gemeente zijn er klaar voor en ook de marktomstandigheden maken het mogelijk om de verkoop van AEB te starten. Ik heb alle vertrouwen in een zorgvuldig verkoopproces. De afgelopen tijd heeft AEB bedrijfsmatig en financieel een goede verbeterslag gemaakt."

Op 12 januari gaf het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam al groen licht voor de verkoop en stelde de voorwaarden vast. Zo is de prijs het belangrijkste verkoopcriterium. Maar de gemeente hecht er ook groot belang aan dat gegadigden een langetermijnperspectief bieden, dat "AEB in staat stelt om haar belangrijke rol voor de stad en haar inwoners (afvalverwerking, warmtelevering) te blijven vervullen en verder te verduurzamen". Ook vraagt de verkoper een visie op het inperken van CO2-uitstoot en het behoud van banen bij AEB.

Nieuwe biomassacentrale

Naast de vuilverbrander zit ook de nieuwe biomassacentrale van AEB in het te verkopen pakket. Potentiële kopers kunnen zich tot 17 mei melden.

In 2019 moesten bij AEB vier van de zes verbrandingsovens worden stilgelegd. Door achterstallig onderhoud en problemen tussen personeel en management kon de veiligheid niet worden gegarandeerd. Daardoor vielen inkomsten weg en moest het bedrijf hoge kosten maken voor afvalverwerking elders. Verschillende keren sprong de gemeente bij met aanzienlijke financiële injecties. Ook over de biomassacentrale was het nodige te doen, onder meer over de milieuvergunning.

Schulden

Eind 2019 had AEB een schuld van 226 miljoen euro bij de banken en 147 miljoen euro bij de gemeente. De schulden worden niet 'meeverkocht' maar afgelost zodra het bedrijf is verkocht. Overigens is de totale schuldenlast aan de gemeente vorig jaar afgenomen nadat AEB zijn aandeel van 50 procent in Westpoort Warmte (stadsverwarming) voor 73 miljoen euro aan de gemeente verkocht. Ongeveer de helft van dat bedrag heeft AEB gebruikt om een deel van de bankschulden af te lossen.

Er loopt een raadsenquête naar de gang van zaken bij het bedrijf. Die eindigt naar verwachting in het najaar.

Meer uit Binnenland

Geen watertekort meer, maar gevolgen droogte nog maanden voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Na zeven weken is in Nederland geen sprake meer van een landelijk watertekort. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft na overleg binnen het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer ook Rijkswaterstaat en de waterschappen zitten, besloten om de situatie af te schalen van een 'feitelijk watertekort' naar een 'dreigend watertekort'. Regionaal blijven in diverse gebieden wel droogtemaatregelen van kracht.

12 minuten geleden
Fietser (13) overleden na aanrijding met auto in Hoorn

HOORN (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Hoorn is overleden nadat hij werd aangereden door een auto, meldt de politie. Het kind fietste op de Rijnweg in de Noord-Hollandse plaats toen hij woensdag rond 14.30 uur door het voertuig werd geraakt. Hij overleed in het ziekenhuis.

39 minuten geleden
ON!: Strijd voor voortbestaan gaat onverminderd door

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) gaat "onverminderd door" met de "strijd voor ons voortbestaan". Dat heeft omroepdirecteur Peter Vlemmix gemeld aan het ANP. De aanleiding is de brief van het Commissariaat voor de Media aan de minister over de mogelijkheid om de erkenning van de omroep in te trekken.

44 minuten geleden
Man (18) met vuurwapen en munitie aangehouden op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is woensdag een 18-jarige man aangehouden die een vuurwapen bij zich had. Dat maakt de Koninklijke Marechaussee donderdag bekend. Het wapen werd aangetroffen in zijn nektas. De verdachte zit nog vast.

46 minuten geleden
Partijen na brief commissariaat: stel vertrek ON! niet langer uit

DEN HAAG (ANP) - Stel het vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep niet langer uit, nu ook het Commissariaat voor de Media daarop aandringt. Dat zeggen Kamerleden van PRO, CDA, VVD en JA21 nadat de toezichthouder in een brief aan mediaminister Rianne Letschert (D66) heeft verzocht om de erkenning van de omstreden omroep in te trekken. "Nu heb je echt wel munitie", reageert Harmen Krul van het CDA.

1 uur geleden
Lid sadistische onlinegroep onder voorwaarden vrij

ROTTERDAM (ANP) - De 23-jarige Mert A. uit Hoofddorp, die wordt verdacht van lidmaatschap van een gewelddadige onlinegroepering, komt op vrije voeten. Hij zal zich tijdens de schorsing van zijn voorarrest houden aan strenge voorwaarden, beloofde hij de rechtbank in Rotterdam donderdag.

2 uur geleden
CvdM: Hitler-uitspraak biedt optie tot intrekken erkenning ON!

HILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media is van oordeel dat de minister de voorlopige erkenning van Ongehoord Nederland (ON!) kan heroverwegen en daarover een passend besluit moet nemen, zo meldt het CvdM. De aanleiding is volgens het CvdM de "maatschappelijke verontwaardiging die is ontstaan door de recente uitzending van ON!". In de uitzending is een fragment vertoond van Hitler en werden zijn uitspraken volgens critici vergoelijkt.

2 uur geleden