Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop Amsterdamse afvalverwerker AEB begonnen

Verkoop Amsterdamse afvalverwerker AEB begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Geïnteresseerde partijen kunnen vanaf deze donderdag bieden op de Amsterdamse afvalverwerker AEB. De gemeente verkoopt haar belang van 100 procent in het bedrijf, dat de afgelopen jaren vaak in het nieuws was vanwege verscheidene perikelen.

De problemen bij AEB zijn nu voorbij, zegt wethouder Victor Everhardt (Deelnemingen): "AEB en de gemeente zijn er klaar voor en ook de marktomstandigheden maken het mogelijk om de verkoop van AEB te starten. Ik heb alle vertrouwen in een zorgvuldig verkoopproces. De afgelopen tijd heeft AEB bedrijfsmatig en financieel een goede verbeterslag gemaakt."

Op 12 januari gaf het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam al groen licht voor de verkoop en stelde de voorwaarden vast. Zo is de prijs het belangrijkste verkoopcriterium. Maar de gemeente hecht er ook groot belang aan dat gegadigden een langetermijnperspectief bieden, dat "AEB in staat stelt om haar belangrijke rol voor de stad en haar inwoners (afvalverwerking, warmtelevering) te blijven vervullen en verder te verduurzamen". Ook vraagt de verkoper een visie op het inperken van CO2-uitstoot en het behoud van banen bij AEB.

Nieuwe biomassacentrale

Naast de vuilverbrander zit ook de nieuwe biomassacentrale van AEB in het te verkopen pakket. Potentiële kopers kunnen zich tot 17 mei melden.

In 2019 moesten bij AEB vier van de zes verbrandingsovens worden stilgelegd. Door achterstallig onderhoud en problemen tussen personeel en management kon de veiligheid niet worden gegarandeerd. Daardoor vielen inkomsten weg en moest het bedrijf hoge kosten maken voor afvalverwerking elders. Verschillende keren sprong de gemeente bij met aanzienlijke financiële injecties. Ook over de biomassacentrale was het nodige te doen, onder meer over de milieuvergunning.

Schulden

Eind 2019 had AEB een schuld van 226 miljoen euro bij de banken en 147 miljoen euro bij de gemeente. De schulden worden niet 'meeverkocht' maar afgelost zodra het bedrijf is verkocht. Overigens is de totale schuldenlast aan de gemeente vorig jaar afgenomen nadat AEB zijn aandeel van 50 procent in Westpoort Warmte (stadsverwarming) voor 73 miljoen euro aan de gemeente verkocht. Ongeveer de helft van dat bedrag heeft AEB gebruikt om een deel van de bankschulden af te lossen.

Er loopt een raadsenquête naar de gang van zaken bij het bedrijf. Die eindigt naar verwachting in het najaar.

Meer uit Binnenland

Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

1 uur geleden
OM-medewerker aangehouden, onder meer om verkiezingsfraude

UTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.

1 uur geleden
Minder overlast in Hoogeveen, extra politie-inzet afgebouwd

HOOGEVEEN (ANP) - De extra politie-inzet in het centrum van Hoogeveen wordt afgebouwd, meldt burgemeester Martijn Breukelman in een brief aan de gemeenteraad. Wekenlang veroorzaakten met name jongeren daar overlast, maar die is volgens de burgemeester duidelijk afgenomen. In overleg met politie en Openbaar Ministerie heeft de burgemeester besloten dat strengere regels niet meer nodig zijn.

1 uur geleden
Vrijspraak voor fatale explosie drugslab Schammenkamp Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Jalal O. (37) dinsdag vrijgesproken van het veroorzaken van een explosie in een drugslab aan de Schammenkamp in Rotterdam. Daarbij kwamen op 29 januari 2024 drie mensen om het leven. Twee personen raakten gewond, de ravage was enorm. Volgens de rechtbank is er niet genoeg bewijs voor een veroordeling.

2 uur geleden
OM eist 12 jaar cel en tbs voor doodtrappen vriendin in Vlijmen

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Coen K. (36), die ervan wordt verdacht zijn vriendin Jessica Brants vorig jaar juli in Vlijmen te hebben doodgeschopt.

2 uur geleden
NPO wist dat songfestivaldeelname ingewikkeld zou worden

HILVERSUM (ANP) - De NPO zegt de gevoeligheden rondom het wel of niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival niet te hebben onderschat. "Dat het ingewikkeld zou worden, dat wisten we wel", zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over de beslissing volgend jaar toch weg te blijven van het muziekevenement.

2 uur geleden
EBU vindt NPO-besluit over songfestival 'zeer jammer'

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.

4 uur geleden