Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop alcoholvrije wijn in vijf jaar verdrievoudigd

Verkoop alcoholvrije wijn in vijf jaar verdrievoudigd

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar alcoholvrije wijn neemt sterk toe. Delta Wines, de grootste wijnimporteur van Nederland, zag de vraag de afgelopen vijf jaar verdrievoudigen. In die tijd groeide de verkoop van alcoholvrije wijn in Nederland 40 procent sneller dan reguliere wijn. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren (KVNW) verwacht dat alcoholvrije wijn over vijf jaar mogelijk 20 procent van de wijnomzet in Nederland voor zijn rekening zal nemen.

De brancheorganisatie verwacht dat ook tijdens de jaarwisseling dit jaar aanzienlijk meer alcoholvrije wijn zal worden geschonken. "Alcoholvrije wijn is al een paar jaar bezig met een gestage opmars", zegt KVNW-voorzitter Peter van Houtert. "Slijters kunnen het zich niet meer permitteren om geen alcoholvrije wijn in hun assortiment te hebben." Mensen gaan meer verantwoord met alcohol om, volgens Van Houtert, en de kwaliteit van alcoholvrije wijn is bovendien sterk toegenomen.

Volgens marketingmanager Laura Bron van Delta Wines zijn de technieken om wijn van alcohol te ontdoen, de afgelopen jaren sterk verbeterd. "Er zijn zowel producenten die zich volledig toeleggen op alcoholvrij als traditionele wijnproducenten die alcoholvrij zijn gaan maken." Zij verwijst naar de moeizame ontstaansgeschiedenis van alcoholvrij bier, waar het aanbod pas na jaren sterk toenam. "Hetzelfde zien we nu gebeuren bij alcoholvrije wijn. Er is veel meer te kiezen."

Bewuste keuze jongeren

Vooral de jongere generaties kiezen steeds vaker voor gezondere opties, zegt Laura Bron van Delta Wines. "Jongeren hechten meer waarde aan kwaliteit en ervaring dan aan kwantiteit."

Het zijn vooral mousserende alcoholvrije wijnen die goed verkopen, zegt Van Houtert. "Waarschijnlijk omdat de bubbel in de smaak een en ander camoufleert." De meeste echte wijnliefhebbers halen nog steeds hun neus op voor alcoholvrij, volgens Van Houtert, maar de vraag is hoe lang dat nog gaat duren. Binnen vijf jaar zal alcoholvrij een vijfde van de Nederlandse wijnmarkt uitmaken, voorspelt hij.

Mocktails in trek

Slijterijen zien dit jaar vooral een sterke stijging in de vraag naar kant- en klare mocktails, alcoholvrije cocktails, zegt voorzitter Petra de Boevere van de Koninklijke Slijtersunie. "Vooral de verkoop van alcoholvrije varianten van de Mojito en de Pornstar Martini hebben heel goed verkocht."

Meer uit Financieel

Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

1 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

2 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

4 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

19 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

22 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

23 uur geleden
Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

1 dag geleden