Verkoop alcoholvrije wijn in vijf jaar verdrievoudigd
DEN HAAG (ANP) - De vraag naar alcoholvrije wijn neemt sterk toe. Delta Wines, de grootste wijnimporteur van Nederland, zag de vraag de afgelopen vijf jaar verdrievoudigen. In die tijd groeide de verkoop van alcoholvrije wijn in Nederland 40 procent sneller dan reguliere wijn. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren (KVNW) verwacht dat alcoholvrije wijn over vijf jaar mogelijk 20 procent van de wijnomzet in Nederland voor zijn rekening zal nemen.
De brancheorganisatie verwacht dat ook tijdens de jaarwisseling dit jaar aanzienlijk meer alcoholvrije wijn zal worden geschonken. "Alcoholvrije wijn is al een paar jaar bezig met een gestage opmars", zegt KVNW-voorzitter Peter van Houtert. "Slijters kunnen het zich niet meer permitteren om geen alcoholvrije wijn in hun assortiment te hebben." Mensen gaan meer verantwoord met alcohol om, volgens Van Houtert, en de kwaliteit van alcoholvrije wijn is bovendien sterk toegenomen.
Volgens marketingmanager Laura Bron van Delta Wines zijn de technieken om wijn van alcohol te ontdoen, de afgelopen jaren sterk verbeterd. "Er zijn zowel producenten die zich volledig toeleggen op alcoholvrij als traditionele wijnproducenten die alcoholvrij zijn gaan maken." Zij verwijst naar de moeizame ontstaansgeschiedenis van alcoholvrij bier, waar het aanbod pas na jaren sterk toenam. "Hetzelfde zien we nu gebeuren bij alcoholvrije wijn. Er is veel meer te kiezen."
Bewuste keuze jongeren
Vooral de jongere generaties kiezen steeds vaker voor gezondere opties, zegt Laura Bron van Delta Wines. "Jongeren hechten meer waarde aan kwaliteit en ervaring dan aan kwantiteit."
Het zijn vooral mousserende alcoholvrije wijnen die goed verkopen, zegt Van Houtert. "Waarschijnlijk omdat de bubbel in de smaak een en ander camoufleert." De meeste echte wijnliefhebbers halen nog steeds hun neus op voor alcoholvrij, volgens Van Houtert, maar de vraag is hoe lang dat nog gaat duren. Binnen vijf jaar zal alcoholvrij een vijfde van de Nederlandse wijnmarkt uitmaken, voorspelt hij.
Mocktails in trek
Slijterijen zien dit jaar vooral een sterke stijging in de vraag naar kant- en klare mocktails, alcoholvrije cocktails, zegt voorzitter Petra de Boevere van de Koninklijke Slijtersunie. "Vooral de verkoop van alcoholvrije varianten van de Mojito en de Pornstar Martini hebben heel goed verkocht."
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
9 uur geleden