Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoop alcoholvrije wijn in vijf jaar verdrievoudigd

Verkoop alcoholvrije wijn in vijf jaar verdrievoudigd

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar alcoholvrije wijn neemt sterk toe. Delta Wines, de grootste wijnimporteur van Nederland, zag de vraag de afgelopen vijf jaar verdrievoudigen. In die tijd groeide de verkoop van alcoholvrije wijn in Nederland 40 procent sneller dan reguliere wijn. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren (KVNW) verwacht dat alcoholvrije wijn over vijf jaar mogelijk 20 procent van de wijnomzet in Nederland voor zijn rekening zal nemen.

De brancheorganisatie verwacht dat ook tijdens de jaarwisseling dit jaar aanzienlijk meer alcoholvrije wijn zal worden geschonken. "Alcoholvrije wijn is al een paar jaar bezig met een gestage opmars", zegt KVNW-voorzitter Peter van Houtert. "Slijters kunnen het zich niet meer permitteren om geen alcoholvrije wijn in hun assortiment te hebben." Mensen gaan meer verantwoord met alcohol om, volgens Van Houtert, en de kwaliteit van alcoholvrije wijn is bovendien sterk toegenomen.

Volgens marketingmanager Laura Bron van Delta Wines zijn de technieken om wijn van alcohol te ontdoen, de afgelopen jaren sterk verbeterd. "Er zijn zowel producenten die zich volledig toeleggen op alcoholvrij als traditionele wijnproducenten die alcoholvrij zijn gaan maken." Zij verwijst naar de moeizame ontstaansgeschiedenis van alcoholvrij bier, waar het aanbod pas na jaren sterk toenam. "Hetzelfde zien we nu gebeuren bij alcoholvrije wijn. Er is veel meer te kiezen."

Bewuste keuze jongeren

Vooral de jongere generaties kiezen steeds vaker voor gezondere opties, zegt Laura Bron van Delta Wines. "Jongeren hechten meer waarde aan kwaliteit en ervaring dan aan kwantiteit."

Het zijn vooral mousserende alcoholvrije wijnen die goed verkopen, zegt Van Houtert. "Waarschijnlijk omdat de bubbel in de smaak een en ander camoufleert." De meeste echte wijnliefhebbers halen nog steeds hun neus op voor alcoholvrij, volgens Van Houtert, maar de vraag is hoe lang dat nog gaat duren. Binnen vijf jaar zal alcoholvrij een vijfde van de Nederlandse wijnmarkt uitmaken, voorspelt hij.

Mocktails in trek

Slijterijen zien dit jaar vooral een sterke stijging in de vraag naar kant- en klare mocktails, alcoholvrije cocktails, zegt voorzitter Petra de Boevere van de Koninklijke Slijtersunie. "Vooral de verkoop van alcoholvrije varianten van de Mojito en de Pornstar Martini hebben heel goed verkocht."

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

3 uur geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

4 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

5 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

5 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

7 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

8 uur geleden