Verklaring Twitter-klokkenluider mag ingezet in Musk-proces
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk mag van een rechter een deel van de verklaring van een klokkenluider van Twitter over spam en bots meenemen in zijn juridische strijd tegen het bedrijf. Twitter wil Musk via de rechter dwingen het socialemediaplatform alsnog over te nemen.
De miljardair had in april 44 miljard dollar over voor het socialemediabedrijf, maar wilde in juli van de overname af. Twitter zou te weinig echte mensen onder de gebruikers hebben en te veel bots. Later voerde Musk nog een reden aan om onder de overname van Twitter uit te komen, namelijk kritiek op de leiding van het bedrijf door een klokkenluider.
Musks juridische team mag nu bepaalde informatie gebruiken die door de klokkenluider naar voren is gebracht. Musks advocaten schreven eerder in rechtbankdocumenten dat de beschuldigingen van die klokkenluider laten zien dat Twitter de voorwaarden voor de overname heeft geschonden. Ook repten ze over "flagrante tekortkomingen" in de beveiliging tegen hackers en over andere privacykwesties van het platform.
Musk wilde vanwege de nieuwe informatie ook uitstel van de rechtszaak. Daar ging de rechter echter niet in mee.
Meer uit Financieel
REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
16 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
2 uur geleden