Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verklaring Twitter-klokkenluider mag ingezet in Musk-proces

Verklaring Twitter-klokkenluider mag ingezet in Musk-proces

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk mag van een rechter een deel van de verklaring van een klokkenluider van Twitter over spam en bots meenemen in zijn juridische strijd tegen het bedrijf. Twitter wil Musk via de rechter dwingen het socialemediaplatform alsnog over te nemen.

De miljardair had in april 44 miljard dollar over voor het socialemediabedrijf, maar wilde in juli van de overname af. Twitter zou te weinig echte mensen onder de gebruikers hebben en te veel bots. Later voerde Musk nog een reden aan om onder de overname van Twitter uit te komen, namelijk kritiek op de leiding van het bedrijf door een klokkenluider.

Musks juridische team mag nu bepaalde informatie gebruiken die door de klokkenluider naar voren is gebracht. Musks advocaten schreven eerder in rechtbankdocumenten dat de beschuldigingen van die klokkenluider laten zien dat Twitter de voorwaarden voor de overname heeft geschonden. Ook repten ze over "flagrante tekortkomingen" in de beveiliging tegen hackers en over andere privacykwesties van het platform.

Musk wilde vanwege de nieuwe informatie ook uitstel van de rechtszaak. Daar ging de rechter echter niet in mee.

Meer uit Financieel

Turkije arresteert zestien personen in OnlyFans-onderzoek

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.

7 minuten geleden
Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

56 minuten geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

1 uur geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

1 uur geleden
Tarief gebruik stroomnet straks afhankelijk van moment van de dag

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.

2 uur geleden
Schiphol-topman: sneeuwweek geen goed voorbeeld van kwaliteit

SCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.

2 uur geleden
Daling suikerprijzen drukt op moederbedrijf Aviko

BREDA (ANP) - De resultaten van Royal Cosun, het moederbedrijf van suikerproducent Cosun Beet Company en fritesmaker Aviko, stonden in 2025 flink onder druk door een sterke verslechtering van de Europese suikermarkt. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een "uitzonderlijk goede" bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.

2 uur geleden