Verkiezingsuitslagen Rotterdam en Assen aangepast na hertelling
DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam en Assen is de uitslag voor de Tweede Kamerverkiezingen aangepast na het hertellen van stemmen. In Rotterdam kregen enkele partijen er stemmen bij, in Assen veranderde alleen de verdeling van stemmen binnen twee partijen.
In Rotterdam kreeg GroenLinks-PvdA acht stemmen meer na de hertelling. De VVD behaalde drie stemmen meer dan bij de eerste telling. ChristenUnie, Volt en 50PLUS wonnen alle een stem. De Partij van de Dieren verloor juist een stem, en de overgebleven stemmen waren anders verdeeld over de lijst van die partij. Zo kreeg nummer twee Ines Kostić zeven voorkeurstemmen meer dan eerst geteld.
Bij D66, SGP en BBB bleef het totale aantal stemmen gelijk, maar die bleken anders te zijn verdeeld over de kandidaten. Zo kreeg D66-lijstduwer Sigrid Kaag er zes voorkeurstemmen bij. Rotterdam had de stemmen van vier stembureaus opnieuw geteld na mogelijke fouten.
Assen
Assen had de stemmen van twee stembureaus herteld na mogelijke fouten bij het tellen. Bij seniorencomplex Peelerhof had de SGP, lijst 12, tien stemmen gekregen. Dat klopte, maar die stemmen waren allemaal bij kandidaat 12 van lijst 12 gezet, terwijl de tien kiezers hadden gestemd op lijsttrekker Chris Stoffer. Dat is gecorrigeerd. Bij de kerk City Life Church raakt een lijstduwer van de Partij voor de Dieren een voorkeursstem kwijt aan een partijgenoot.
In Amersfoort kreeg Forum voor Democratie er twee stemmen bij na hertelling en verloor de ChristenUnie er twee. In Haarlemmermeer kreeg zowel de VVD als D66 er een stem bij. In Hengelo wonnen GroenLinks-PvdA, Belang van Nederland en NSC een stem extra.
Aanpassing van uitslag
In Venlo verschoven wat stemmen binnen de lijst van Forum voor Democratie en in Wageningen gebeurde dat bij GroenLinks-PvdA, maar voor beide partijen bleven de totalen gelijk. Kampen veranderde na hertelling de stemmen binnen ChristenUnie en NSC en Vijfheerenlanden deed dat bij de SGP.
Tientallen gemeenten hebben besloten tot het hertellen van de stemmen. Dat leidde onder meer in Opsterland, Meerssen, Heiloo, Sittard-Geleen en Olst-Wijhe tot een aanpassing van de uitslag. In vrijwel alle gevallen gaat het om een verschil van een enkele stem, maar ook zulke kleine aanpassingen zouden genoeg kunnen zijn voor een andere zetelverdeling in de Tweede Kamer of zouden een kandidaat aan een voorkeurszetel kunnen helpen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israëlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
6 uur geleden