Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezingsuitslag VS en cijfers Ahold centraal op Damrak

Verkiezingsuitslag VS en cijfers Ahold centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Volgens Fox News heeft de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump de verkiezingen gewonnen. Een terugkeer van Trump in het Witte Huis kan leiden tot aanzienlijke verschuivingen in het Amerikaanse buitenland-, energie- en klimaatbeleid.

Ook behalen de Republikeinen naar verwachting een meerderheid in de Amerikaanse Senaat. De Amerikaanse beurzen lijken woensdag flink hoger te openen, na de stevige koerswinsten een dag eerder. Beleggers op Wall Street lijken vooral uit te kijken naar de door Trump beloofde belastingverlagingen en minder bedrijfsregulering.

In Europa zijn beleggers mogelijk wat minder enthousiast over een mogelijke terugkeer van Trump in het Witte Huis. Trump wil namelijk hogere importtarieven gaan heffen, die een wereldwijde handelsoorlog zouden kunnen ontketenen en de Europese export kunnen bedreigen. De AEX-index op het Damrak lijkt desondanks bijna 1 procent hoger te gaan openen.

Ahold Delhaize

De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 2,6 procent. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een daling van de Japanse yen ten opzichte van de dollar. De dollar zat in de lift doordat de plannen van Trump de inflatie in de VS zouden kunnen aanwakkeren en waarschijnlijk het tempo van de renteverlagingen van de Fed vertragen. De beurs in Hongkong zakte 2,5 procent door de vrees dat Trump forse importheffingen gaat invoeren op Chinese goederen.

Ahold Delhaize zag de omzet in het derde kwartaal licht stijgen tot 22 miljard euro. De nettowinst nam af tot 372 miljoen euro, van 394 miljoen euro een jaar eerder. Het moederbedrijf van Albert Heijn handhaafde de verwachtingen voor dit jaar en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 1 miljard euro.

Olieprijzen

Ook CTP opende de boeken. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten stijgen in het derde kwartaal en boekte meer winst. Het bedrijf handhaafde verder de winstverwachting voor het hele jaar.

De euro stond flink onder druk en was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0919 dollar een dag eerder. Ook de olieprijzen gingen omlaag. Volgens analisten zouden de VS onder Trump de exportbeperkingen op Russische olie kunnen versoepelen, terwijl de sancties op Iraanse leveringen mogelijk worden aangescherpt. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,84 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 74,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hongaarse kerncentrale gaat weer op volle capaciteit produceren

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De energieproductie bij de enige kerncentrale van Hongarije gaat deze week weer naar volledige capaciteit. Dat heeft de Hongaarse premier Peter Magyar gezegd. De centrale moest eerder deze maand bijna volledig stilgelegd worden door het sterk gedaalde waterpeil van de Donau, waardoor er onvoldoende koelwater was.

32 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig aan belangrijke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van belangrijke gebeurtenissen later deze week. Zo komt Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, woensdag met resultaten. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld vormen een nieuwe test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie en de hoge koerswaarderingen van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Brouwers: steeds meer Nederlanders kopen bier over de grens

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.

1 uur geleden
Goudprijs naar hoogste niveau in meer dan drie maanden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Dat heeft te maken met de aangekondigde ingreep van het Amerikaanse ministerie van Financiën op de markt voor staatsobligaties.

2 uur geleden
Thuisbezorgd-oprichter investeert in bestelplatform Butlaroo

EINDHOVEN (ANP) - Thuisbezorgd-oprichter Jitse Groen heeft een miljoeneninvestering gedaan in het Eindhovense technologiebedrijf Butlaroo. Groen wordt daardoor minderheidsaandeelhouder in het snelgroeiende bedrijf, dat bekend is van het met een QR-code bestellen in de horeca.

2 uur geleden
Noorwegen blijft boren naar olie en gas in Noordpoolgebied

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen zal doorgaan met de ontwikkeling van nieuwe olie- en gasreserves in de Barentszzee in het Noordpoolgebied, ongeacht de huidige steun van de Europese Unie voor een verbod op nieuwe boringen in het gebied om milieuoverwegingen. Dat zei de Noorse minister van Energie Terje Aasland tegen persbureau Reuters voorafgaand aan de Noorse energieconferentie, die maandag in Stavanger van start gaat.

2 uur geleden
FT: interesse in overname Amerikaanse chemie-activiteiten Shell

LONDEN (ANP) - Verschillende partijen hebben interesse in een overname van de Amerikaanse chemie-activiteiten van Shell. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het gaat onder meer om bedrijven als ExxonMobil en LyondellBasell en de investeringsmaatschappij Apollo die interesse kenbaar hebben gemaakt aan Shell, aldus de bronnen tegen de Britse krant.

3 uur geleden