Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezingsuitslag VS en cijfers Ahold centraal op Damrak

Verkiezingsuitslag VS en cijfers Ahold centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Volgens Fox News heeft de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump de verkiezingen gewonnen. Een terugkeer van Trump in het Witte Huis kan leiden tot aanzienlijke verschuivingen in het Amerikaanse buitenland-, energie- en klimaatbeleid.

Ook behalen de Republikeinen naar verwachting een meerderheid in de Amerikaanse Senaat. De Amerikaanse beurzen lijken woensdag flink hoger te openen, na de stevige koerswinsten een dag eerder. Beleggers op Wall Street lijken vooral uit te kijken naar de door Trump beloofde belastingverlagingen en minder bedrijfsregulering.

In Europa zijn beleggers mogelijk wat minder enthousiast over een mogelijke terugkeer van Trump in het Witte Huis. Trump wil namelijk hogere importtarieven gaan heffen, die een wereldwijde handelsoorlog zouden kunnen ontketenen en de Europese export kunnen bedreigen. De AEX-index op het Damrak lijkt desondanks bijna 1 procent hoger te gaan openen.

Ahold Delhaize

De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 2,6 procent. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een daling van de Japanse yen ten opzichte van de dollar. De dollar zat in de lift doordat de plannen van Trump de inflatie in de VS zouden kunnen aanwakkeren en waarschijnlijk het tempo van de renteverlagingen van de Fed vertragen. De beurs in Hongkong zakte 2,5 procent door de vrees dat Trump forse importheffingen gaat invoeren op Chinese goederen.

Ahold Delhaize zag de omzet in het derde kwartaal licht stijgen tot 22 miljard euro. De nettowinst nam af tot 372 miljoen euro, van 394 miljoen euro een jaar eerder. Het moederbedrijf van Albert Heijn handhaafde de verwachtingen voor dit jaar en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 1 miljard euro.

Olieprijzen

Ook CTP opende de boeken. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten stijgen in het derde kwartaal en boekte meer winst. Het bedrijf handhaafde verder de winstverwachting voor het hele jaar.

De euro stond flink onder druk en was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0919 dollar een dag eerder. Ook de olieprijzen gingen omlaag. Volgens analisten zouden de VS onder Trump de exportbeperkingen op Russische olie kunnen versoepelen, terwijl de sancties op Iraanse leveringen mogelijk worden aangescherpt. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,84 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 74,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

7 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

8 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

8 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

12 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

12 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

13 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

15 uur geleden