Verkiezingsuitslag VS en cijfers Ahold centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar de uitkomst van de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Volgens Fox News heeft de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump de verkiezingen gewonnen. Een terugkeer van Trump in het Witte Huis kan leiden tot aanzienlijke verschuivingen in het Amerikaanse buitenland-, energie- en klimaatbeleid.
Ook behalen de Republikeinen naar verwachting een meerderheid in de Amerikaanse Senaat. De Amerikaanse beurzen lijken woensdag flink hoger te openen, na de stevige koerswinsten een dag eerder. Beleggers op Wall Street lijken vooral uit te kijken naar de door Trump beloofde belastingverlagingen en minder bedrijfsregulering.
In Europa zijn beleggers mogelijk wat minder enthousiast over een mogelijke terugkeer van Trump in het Witte Huis. Trump wil namelijk hogere importtarieven gaan heffen, die een wereldwijde handelsoorlog zouden kunnen ontketenen en de Europese export kunnen bedreigen. De AEX-index op het Damrak lijkt desondanks bijna 1 procent hoger te gaan openen.
Ahold Delhaize
De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 2,6 procent. De Japanse exportbedrijven profiteerden van een daling van de Japanse yen ten opzichte van de dollar. De dollar zat in de lift doordat de plannen van Trump de inflatie in de VS zouden kunnen aanwakkeren en waarschijnlijk het tempo van de renteverlagingen van de Fed vertragen. De beurs in Hongkong zakte 2,5 procent door de vrees dat Trump forse importheffingen gaat invoeren op Chinese goederen.
Ahold Delhaize zag de omzet in het derde kwartaal licht stijgen tot 22 miljard euro. De nettowinst nam af tot 372 miljoen euro, van 394 miljoen euro een jaar eerder. Het moederbedrijf van Albert Heijn handhaafde de verwachtingen voor dit jaar en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 1 miljard euro.
Olieprijzen
Ook CTP opende de boeken. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten stijgen in het derde kwartaal en boekte meer winst. Het bedrijf handhaafde verder de winstverwachting voor het hele jaar.
De euro stond flink onder druk en was 1,0718 dollar waard, tegen 1,0919 dollar een dag eerder. Ook de olieprijzen gingen omlaag. Volgens analisten zouden de VS onder Trump de exportbeperkingen op Russische olie kunnen versoepelen, terwijl de sancties op Iraanse leveringen mogelijk worden aangescherpt. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 70,84 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 74,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
27 minuten geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australiƫ voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
4 uur geleden