Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verkiezingsprogramma's schieten tekort in oplossen woningkrapte'

'Verkiezingsprogramma's schieten tekort in oplossen woningkrapte'

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De voorgestelde maatregelen tegen de krapte op de woningmarkt in de verkiezingsprogramma's van politieke partijen zijn niet voldoende om het woningtekort snel op te lossen. Dat stelt hypotheekadviseur De Hypotheker op basis van een analyse van de programma's. Met name voor starters en senioren, de groepen die het meest op zoek zijn naar betaalbare woonruimte, is er op korte termijn geen perspectief.

De Hypotheker analyseerde de verkiezingsprogramma's op zeven thema's: de komst van een minister voor Wonen, landelijk versus stedelijk bouwen, het bouwen van meer nieuwbouwhuizen, de hypotheekrenteaftrek, starters en senioren, herontwikkeling en doorstroming op de woningmarkt en duurzaamheid.

Uit de analyse komt naar voren dat er wel aandacht is voor de problemen op de woningmarkt, maar op de korte termijn worden geen oplossingen geboden om het woningtekort aan te pakken. Naast het aanjagen van de doorstroming gaat het dan ook om de bouw van huizen. Volgens De Hypotheker is er momenteel een tekort van 285.000 woningen.

Aandacht voor de woningmarkt

Politieke partijen hebben wel aandacht voor de woningmarkt. Ze willen starters bijvoorbeeld helpen door de starterslening aantrekkelijker te maken en studieschuld minder te laten meewegen, of de overdrachtsbelasting af te schaffen. Voor ouderen zijn er plannen om een deel van de nieuw te bouwen huizen te reserveren voor betaalbare en flexibele woonvormen voor senioren. Ook heeft doorstroming veel aandacht, zoals het omvormen van leegstaand vastgoed voor wonen.

Volgens de hypotheekadviseur is de krapte op de woningmarkt is zo groot dat dit niet in een kabinetsperiode opgelost kan worden. Met de huidige plannen kan het woningtekort verkleind worden, maar er is veel meer voor nodig om de problemen echt te kunnen oplossen.

Meer uit Politiek

Buma: gesprekken met deskundigen draaien om uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bij de formatiegesprekken van D66 en CDA met een lange reeks betrokkenen en deskundigen draait het om uitvoerbaarheid, zei informateur Sybrand Buma na afloop van de gesprekken op maandagavond. "De vertaling van verschillende verkiezingsprogramma's naar een uitvoeringsprogramma, dat moet je echt doen met mensen van buiten."

2 uur geleden
Rob Jetten wint Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten heeft maandagavond de Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid gewonnen. De andere genomineerden waren JA21-Kamerlid Ingrid Coenradie en SP-leider Jimmy Dijk.

3 uur geleden
Bontenbal verwacht niet dat partijen afspraken 'neersabelen'

DEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal (CDA) verwacht niet dat partijen "alles gaan neersabelen" wat CDA en D66 op papier zetten. De lijsttrekker vertelde maandagavond voorafgaand aan een afspraak met D66-leider Rob Jetten dat de twee partijen zich constructief opstellen en verwachten dat andere partijen dit ook doen. "Iedereen wil een mooi Nederland en vooruit met een kabinet."

5 uur geleden
Jetten: we moeten knopen doorhakken over financieel beleid

DEN HAAG (ANP) - CDA en D66 moeten de komende weken knopen doorhakken over financiële en economische thema's. Dat vertelde partijleider Rob Jetten (D66) nadat hij samen met CDA-leider Henri Bontenbal en informateur Sybrand Buma (CDA) maandag meerdere gesprekken had gevoerd met experts op dit gebied. Wel benadrukte hij dat zijn partij samen met het CDA 44 zetels heeft in de Tweede Kamer en daarom geen "dichtgerekende plaat" op tafel gaat leggen. Dat moet gebeuren in het definitieve regeerakkoord, waar dan "hopelijk" ook andere partijen bij betrokken zijn.

7 uur geleden
Putters (SER) pleit voor maatschappelijk draagvlak nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw kabinet heeft ongeacht de samenstelling maatschappelijk draagvlak nodig, zei Kim Putters maandag nadat hij was aangeschoven bij D66, CDA en informateur Sybrand Buma. De voorzitter van de SER (Sociaal-Economische Raad) heeft de onderhandelende partijen geadviseerd niet alleen plannen te maken, maar ook te zorgen dat bedrijven, werknemers, zelfstandigen en maatschappelijke organisaties deze kunnen uitvoeren.

8 uur geleden
D66 en CDA willen op zoek naar mogelijkheden om te investeren

DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten van D66 en Henri Bontenbal van het CDA willen meer mogelijkheden vinden om te investeren. De huidige begrotingsregels zitten dat vaak in de weg, zei Bontenbal maandag voorafgaand aan een dag gesprekken met financiële en economische experts. Wat Jetten wil horen van die experts: "hoe zouden we anders kunnen kijken naar de rol van de overheid als aanjager van die economische ontwikkeling?"

13 uur geleden
Helft Nederlanders is het eens met spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders vindt dat de overheid gemeenten mag verplichten asielzoekers op te vangen om de hulpverlening eerlijk te verdelen. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling over de spreidingswet van Kieskompas. Ongeveer 41 procent is het er niet mee eens.

17 uur geleden