Verkiezingscongressen van VVD, CDA, SP en Volt op 'superzaterdag'
DEN HAAG (ANP) - Na een volle politieke week met Prinsjesdag en de Algemene Politieke Beschouwingen houden vier partijen een verkiezingscongres: VVD, CDA, SP en Volt. In de Haagse wandelgangen spreken sommigen over 'superzaterdag'. De leden van de partijen krijgen de kans om de verkiezingsprogramma's bij te schaven. Voor Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) is het een belangrijk moment: zij zullen voor de eerste keer als lijsttrekker hun congres toespreken.
Voor alle vier de partijen staat er veel op het spel. Het aankomende vertrek van Mark Rutte als premier en de populaire nieuwkomers Nieuw Sociaal Contract en BoerBurgerBeweging zorgen voor een onvoorspelbare dynamiek. CDA, SP en in mindere mate VVD staan op verlies in de peilingen en zullen zich proberen af te zetten tegen deze nieuwe concurrenten.
'Bestaanszekerheid' lijkt een kernwoord te worden deze verkiezingen en zal meer dan eens vallen op de congressen. Al zullen lijsttrekkers van de partijen elk een ander antwoord geven op de vraag wat hier het probleem en de oplossing is. De VVD wil vooral opkomen voor de middenklasse, waar SP zich richt op mensen met de laagste inkomens. Het CDA legt de nadruk meer bij financiële ruimte voor het gezin. Volt wil iedereen een basisinkomen geven en zo toeslagen overbodig maken. Alle partijen zijn voor een verhoging van het minimumloon.
Op de congressen van CDA, SP en Volt zullen leden ook stemmen over hun kandidatenlijsten. Dan zal blijken of kandidaten die ontevreden zijn met hun onverkiesbare plek toch een hogere plek krijgen op de lijst.
De leden van VOLT moeten afreizen naar Den Haag voor het congres en die van VVD naar Rotterdam. De andere partijen hebben gekozen voor locaties buiten de Randstad: SP komt bijeen in Arnhem en CDA in Den Bosch.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
3 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
4 dagen geleden