'Verkiezingen VS kunnen worden beslist in Pennsylvania'
WASHINGTON (ANP) - Democraten en Republikeinen zetten in de aanloop naar de presidentsverkiezingen steeds zwaarder in op hun campagnes in Pennsylvania. Politiek strategen uit beide kampen denken dat een overwinning daar essentieel is, bericht The Washington Post.
Campagneteams van de presidentskandidaten pompen steeds meer geld in hun campagnes in de cruciale 'swing state'. Daar won Trump vier jaar geleden van Hillary Clinton, maar nu gaat zijn tegenstander Biden er aan kop in de peilingen.
Trump zou naar verluidt nog zeker zes keer naar de staat willen gaan om campagne te voeren. "Hij vraagt iedereen naar Pennsylvania", zegt een ingewijde tegen de krant. "Hij verwacht te winnen in Ohio en Florida, maar hij denkt dat hij in Pennsylvania nog flink aan de slag moet."
Kiesmannen
Als de president wint in Pennsylvania, heeft hij volgens de onafhankelijke site FiveThirtyEight 84 procent kans herkozen te worden. Als de Democraat Biden de noordelijke staat pakt, zou die zelfs 96 procent kans hebben om de verkiezing te winnen, concludeerden de analisten van de site vorige maand.
Bij de presidentsverkiezingen zijn in iedere staat kiesmannen te winnen. Een kandidaat heeft er 270 nodig om het Witte Huis te veroveren. Pennsylvania is goed voor 20 van die kiesmannen. In sommige staten is al duidelijk wie er gaat winnen. Daarom steken campagneteams veel tijd en geld in 'swing states' waar de uitkomst nog niet vast lijkt te staan.
Achter in de peilingen
Trump staat landelijk ver achter in de peilingen, maar dat betekent niet automatisch dat hij afstevent op een nederlaag. Hij kreeg in 2016 bijna 3 miljoen stemmen minder dan zijn rivaal Clinton, maar belandde dankzij het kiesmannensysteem toch in het Witte Huis.
Problematischer voor Trump is dat Biden ook aan kop gaat in peilingen in sommige belangrijke swing states. Dat maakt het voor de president extra belangrijk dat hij wint in Pennsylvania. Ook zijn rivaal Biden zit daar niet stil. Die heeft de staat tijdens zijn campagne al elf keer bezocht.
Campagnespotjes
Het kamp van Biden heeft de afgelopen twee weken ook bijna 19 miljoen dollar (16 miljoen euro) uitgegeven in Pennsylvania. Trump en zijn aanhangers pompten daar in diezelfde periode ruim 10 miljoen dollar in hun campagne.
Een Democratische senator uit de staat verbaasde zich over de lawine aan campagnespotjes op televisie. "Soms zie je twee Joe Biden-reclames. Dan gaan ze terug naar het nieuwsprogramma en in het volgende reclameblok zie je er weer twee", zei Robert P. Casey Jr. tegen de krant.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Rusland vervolgt Telegram-oprichter Pavel Doerov voor het faciliteren van "terroristische activiteiten". Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de binnenlandse veiligheidsdienst FSB. Tegen Doerov wordt bovendien een arrestatiebevel uitgevaardigd, al heeft dat internationaal in de praktijk weinig betekenis, omdat andere landen niet verplicht zijn daaraan gehoor te geven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ermee ingestemd Oekraïne licenties te verlenen voor de productie van Patriot-raketten, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdagavond (lokale tijd) in Washington. Zelensky had daar een ontmoeting met Trump
5 uur geledenTOKIO (ANP) - De aardbeving van dinsdag in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto heeft al aan minstens dertien mensen het leven gekost. Dat meldt premier Sanae Takaichi. "Er is aanzienlijke schade vastgesteld, waaronder ingestorte gebouwen, branden en schade aan wegen," zei ze ook.
5 uur geledenRIYAD/WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië meldt dat zijn strijdkrachten "gerichte aanvallen" hebben uitgevoerd op door Iran gesteunde milities in Irak, in coördinatie met het Amerikaanse Centraal Commando. Volgens de Saudi's waren de acties een reactie op recente droneaanvallen op Saudische olie-installaties vanuit Irak. Er zouden zeker twintig doden zijn gevallen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Zo'n 200.000 Russen hebben in de eerste helft van het jaar een contract getekend om in de strijdkrachten te dienen, waarmee het leger "volledig aan zijn personeelsbehoeften heeft voldaan". Dat zei oud-president Dmitri Medvedev, tegenwoordig vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad, in een op Telegram geplaatste video.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben de door president Donald Trump voorgedragen Jay Clayton bevestigd als hoofd van de nationale inlichtingendienst, die toezicht houdt op de achttien inlichtingendiensten van het Amerikaanse leger. Clayton was hiervoor officier van justitie in Manhattan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Revolutionaire Garde heeft vanuit Iran meerdere ballistische raketten afgevuurd op Amerikaanse militaire bases in het Midden-Oosten. Dat meldt het Amerikaanse leger, dat tevens zegt dat het alle projectielen heeft onderschept. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios was een basis in Jordanië een van de doelwitten.
9 uur geleden