'Verkiezingen Polen op 10 mei moeilijk te organiseren'
WARSCHAU (ANP/RTR) - Het is voor Polen moeilijk geworden om zoals gepland de presidentsverkiezingen op 10 mei te houden, zei vicepremier Jacek Sasin maandag. Hij gaf de oppositie de schuld van het uitstellen van de voorbereidingen voor wetgeving die schriftelijke stemming mogelijk zou maken tijdens de coronacrisis.
In april ondersteunde het lagerhuis van het Poolse parlement, waar de regerende Partij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) de meerderheid heeft, een plan voor een schriftelijke stemming bij de presidentsverkiezingen op 10 mei. Maar de wetgeving moet nog worden goedgekeurd door de senaat, die wordt gecontroleerd door de oppositie.
"10 mei is moeilijk", vertelde Sasin voor radio Zet, eraan toevoegend dat PiS nu overweegt de verkiezingen op 17 of 23 mei te houden.
"Een week voor de verkiezingen weten de Polen niet wanneer de verkiezingen worden gehouden. De oppositie en de senaat zijn hiervoor verantwoordelijk", zei hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Caroline van der Plas betreft staat het coalitieakkoord vol met "tekentafelplannen waarvan de rekening terechtkomt op de keukentafel". De BBB-leider vindt dat de partijen te weinig aandacht hebben voor gebieden buiten de Randstad en ziet forse lastenverzwaringen voor huishoudens. Het pakket aan plannen is volgens haar "desastreus voor het platteland".
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aankomende kabinet is een stap vooruit vergeleken met het huidige, schrijft Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren op Bluesky. "Maar laten we het zeggen zoals het is: zo moeilijk was dat niet."
18 uur geleden