Verkiezingen Nieuw-Zeeland met 4 weken uitgesteld om corona
WELLINGTON (ANP/AFP) - Premier Jacinda Ardern van Nieuw-Zeeland heeft de aankomende verkiezingen in het land met vier weken uitgesteld. Dat besluit is genomen vanwege een nieuwe uitbraak van het coronavirus in het land.
De verkiezingen staan nu gepland voor 17 oktober. Ze zouden in eerste instantie op 19 september gehouden worden. "Dit besluit geeft alle partijen de komende negen weken de tijd om campagne te voeren en geeft de kiescommissie voldoende tijd om ervoor te zorgen dat een verkiezing kan plaatsvinden", licht Ardern de beslissing toe.
In Nieuw-Zeeland werden lange tijd geen nieuwe besmettingen meer geconstateerd, maar in de afgelopen week zijn tientallen nieuwe virusgevallen ontdekt. In Auckland, met 1,5 miljoen inwoners de grootste stad van het land, is sinds kort een lockdown van kracht.
Maandag zijn in het land negen nieuwe gevallen van het coronavirus geregistreerd. Daardoor is het aantal actieve besmettingen opgelopen tot 78. In totaal hebben 1280 mensen het virus opgelopen. 22 mensen zijn aan de gevolgen ervan overleden. Nieuw-Zeeland was 102 dagen virusvrij totdat deze maand het virus weer de kop op stak.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
59 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
6 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
10 uur geleden