Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezingen in Israël voor de vierde keer in twee jaar

Verkiezingen in Israël voor de vierde keer in twee jaar

TEL AVIV (ANP) - Israëliërs kunnen dinsdag voor de vierde keer in twee jaar naar de stembus gaan. De verkiezingen zijn het gevolg van de breuk tussen de coalitiepartijen. Partijleiders Benjamin Netanyahu (Likoed) en Benny Gantz (Blauw en Wit) hadden afgesproken dat Gantz Netanyahu halverwege de kabinetsperiode zou aflossen als premier, maar Netanyahu trok de stekker uit de coalitie voordat de premierswissel kon plaatsvinden.

De Likoed-leider hoopt bij de verkiezingen dinsdag te profiteren van de snelle uitrol van de coronavaccinatiecampagne in Israël. De wegens corruptie en fraude aangeklaagde Netanyahu heeft deze keer echter zware concurrentie van zowel rechts als links.

Netanyahu (71), die eind jaren negentig zijn eerste ambtstermijn als premier diende, bekleedt het ambt inmiddels onafgebroken sinds 2009 en is de langstzittende Israëlische leider tot dusver. Voordat het Israëlische vaccinatieprogramma tegen het coronavirus in december begon, lag Netanyahu behalve om de corruptieschandalen rondom hem ook stevig onder vuur vanwege de economische crisis in Israël als gevolg van de coronapandemie.

Inmiddels heeft de premier politiek de wind mee. Dat is niet alleen te danken aan de Israëlische vaccinatiecampagne maar ook aan de toenadering tussen Israël en meerdere Arabische landen, gerealiseerd met behulp van de Verenigde Staten.

Opiniepeilers voorspellen inmiddels dat Netanyahu's Likoed-partij opnieuw de grootste wordt na de stembusgang van dinsdag. Een meerderheid van de 120 zetels in de Knesset zit er vooralsnog echter niet in voor Likoed, en ook het vormen van een coalitie lijkt nog lastig te kunnen worden voor Netanyahu.

Grote politieke rivalen van Netanyahu zijn dinsdag onder anderen oud-coalitiepartner Benny Gantz van de middenpartij Blauw en Wit, en Yair Lapid, van de centrumlinkse partij Yesh Atid. De voornaamste concurrentie op rechts komt van Naftali Bennett, leider van de havikenpartij Yamima en Netanyahu's voormalige partijgenoot Gideon Saar, die recentelijk de Nieuwe Hoop-partij oprichtte.

Meer uit Buitenland

Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

1 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

2 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

3 uur geleden
VS denken dat hun troepen in Europa niet snel elders nodig zijn

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.

4 uur geleden
Harvard aangeklaagd in VS om achterhouden documenten over racisme

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.

4 uur geleden
Moeder in Frankrijk opgepakt na vondst baby's in vriezer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.

4 uur geleden